Ozolaines dzimtu raksti mākslas darbos

13.08.2019

Jauniešiem

Dzimtu koki krāsainos darbos – tāds ir neformālo apmācību "Es kā zīle ozolā’’ rezultāts. No 1. līdz 9. augustam Ozolaines pagasta Tautas namā Bekšos jaunieši iepazina dzimtas koka pētīšanas iespējas un variantus lektores Andras Zubko-Melnes vadībā un paši uzsāka savu dzimtu pētīšanu, bet mākslinieces, skolotājas Nanditas Kirejevas iedvesmoti, dzimtas radu rakstus atspoguļoja radošajos darbos.
Snežana Karzinika savu dzimtas koku kādreiz bija sākusi pētīt skolā, taču šo apmācību rezultātā datu ir daudz vairāk. Jauniete pēc informācijas devās pie savas vecmāmiņas, sakot, ka tas ir tikai sākums, jo vēl ir jāapzina radi, kas dzīvo Latvijas citos reģionos. Jūlija Borisova savu dzimtu izpētīja astoņās paaudzēs. "To es paveicu nedēļas laikā, jo vēl ir pie kā griezties pēc ziņām,” tā saka Jūlija. Neformālo apmācību dalībnieki ar lepnumu rādīja savus darbus un teica, ka iesākto viņi turpinās, jo tas ir interesanti. Tā tiek iepazīta savas ģimenes vēsture, vieta, kur tu esi piedzimis un dzīvo, ir lielāka izpratne par pagātni. Kā izstādes atklāšanā norādīja Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs, tad ikvienam no mums ir svarīgi apzināties savas dzimtas saknes un to piederību konkrētai vietai, tā veidojot arī pagasta vēsturi.
No 9. augusta apmācību dalībnieku darbi, kurus vieno izstāde "Manas dzimtas koks Ozolaines pagastā’’, ir apskatāmi Ozolaines Tautas namā. Tā ir viņu dāvana Ozolainei 80 gadu jubilejā. Plānots, ka uz valsts svētku pasākumu novembrī darbi tiks vēl papildināti ar jauniem atzariem.
Jauniešu projektu "Es kā zīle ozolā’’ atbalstīja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde, līdzfinansēja Ozolaines pagasts.
Inga Čekša-Ratniece,
Ozolaines pagasta projektu vadītāja
foto_dzimtafoto_dzimta1 foto_dzimta2 foto_dzimta3 foto_dzimta4 foto_dzimta5

Click to listen highlighted text!