Ozolaines Tautas namā ienākušas pavasara vēsmas

Publicēts 14.03.2019

Ozolaines Tautas namā šogad pavasari iezīmējām ar Sieviešu dienas svinībām. Tautas namu tērpām gadalaikam atbilstošās koši dzeltenās un pavasarīgi zaļās krāsās, to visu papildinot ar lieliem un maziem tulpju motīviem. Bet, kad ēka bija svinīgi uzposta, laiks bija sagaidīt arī ciemiņus.

Atbilstoši svētku reizei, ikviena dāma tika sveikta ar simbolisku dāvaniņu, kuru darinājušas Ozolaines Tautas nama čaklās rokdarbnieces. Turpinājumā  telpas pieskandināja Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama kolektīvi- bērnu folkloras ansamblis „Zdravinka”, krievu folkloras koris „Ivuški”, ukraiņu vokālais ansamblis „Vodograj”, kazaku dziesmu ansamblis „Lazorevij cvetok” un krievu vokālais ansamblis „Harmonija”. Koncertā stundas garumā izskanēja gan liriskas un aizkustinošas, gan jautras, noskaņojumu pacilājošas un humoristiskas dziesmas, bet acis priecēja kolektīvu daudzveidīgais vizuālais izskats.

Koncerta noslēgumā vārds tika dots māksliniecei no Daugavpils Veltai Locei, harizmātiskai, talantīgai, daudzpusīgai un, neapšaubāmi, ļoti iedvesmojošai sievietei.  Tandēmā ar Krievijā pazīstamo aktieri Igoru Vitkeviču, Velta ieveda visus klātesošos savā sajūtu pasaulē, tēlaini atspoguļojot savu dzīvi no bērnības līdz pat sava sapņa piepildījumam- dziedāt, dejot, radīt skaistas lietas, kuru vidū viena no galvenajām ir gleznošana. Velta ir Latgales brīvo mākslinieku asociācijas biedre, viņai ir bijušas vairākas  izstādes. Māksliniece uzdāvināja pagastam savu jaunāko darbu- Ozolaines pagasta skatu, ko savā atmiņā bija iemūžinājusi, pirmo reizi viesojoties Ozolainē.

Pēc iedvesmojošās vakara otrās daļas, aicinājām viesus pulcēties svinību zālē, ļauties dejotpriekam un izbaudīt dažādus pārsteigumus. Humoristisku programmu bija sagatavojušas Ozolaines Tautas nama senioru kluba „Uguntiņa” dalībnieces- Faina Gleizda, Zinaīda Makarova un Gaļina Fillipova. Bet par vakara kulmināciju kļuva talantīgās Viktorijas Šelomijenko zelta putekļu šovs, kam vēl īpašāku izskatu deva trīspadsmitgadīgās meistarīgās mākslas vingrotājas Darinas Novikovas deja un triki.

Lai arī 8. marta vakarā laiks nelutināja, Tautas namā valdīja pavasaris – dekoros, ziedos,  smaidos, krāšņajā izstādē, skanīgajās dziesmās un cilvēku noskaņojumā.

Veltas Loces mākslas darbu izstāde „Mana dvēsele” Ozolaines Tautas namā būs apskatāma  līdz pat aprīļa beigām.

 

Santa Ostaša,
Ozolaines Tautas nama vadītāja

DSC_0067 Harmonija Ivuski Lazorevij cvetok Velta Loce Veltas davana Ozolaines pagastam Viktorija Selomijenko un Darina Novikova Vodograj Zdravinka

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0