Ozolaines Tautas namā uzstājās ansamblis no Baltkrievijas

Publicēts 03.10.2017

Ozolaines pagasta kultūras dzīvi septembrī noslēdzām ražīgi un daudzveidīgi. 29.septembra pēcpusdienā Liepu pamatskolas skolēni un skolotāji traucās uz Bekšu ciema centru, lai Miķeļdienas svinētgribētājus sveiktu ar svētku priekšnesumiem, izklaidētu ar rotaļām, lai kopīgi iepazītu tradīcijas un, protams, andelētos tirdziņā. Gardumus- sieru, vafeles, cepumus, bulciņas, picas u.c.- bija sagatavojuši paši skolēni, kopā ar saviem vecākiem un vecvecākiem. Arī laikapstākļi šoreiz nepievīla un rudens svētku svinībām dāvāja jauku un saulainu dienu!

Kad visas rotaļas bija “izspēlētas”, dziesmas izskanējušas un visi garšīgie meistarojumi iztirgoti, apkārt Tautas namam uz brīdi iestājās klusums. Taču pāris stundas vēlāk mēs savā namā sveicām un uzņēmām ciemiņus no Baltkrievijas- vokālo studiju “Альтанка” no Vitebskas. Vokālā studija ieradās mūsu pusē, lai uzstātos Rēzeknes baltkrievu biedrības “Suzorje” organizētajā “Balkrievu kultūras dienas” pasākumā. Taču, lai iespējami plašākai auditorijai būtu iespēja iepazīties ar kolorīto Baltkrievijas kultūru, biedrības vadītāja Ludmila Steca piedāvāja arī Ozolaines Tautas namam uzņemt savā zālē vokālo studiju “Альтанка”, dodot izdevību mūsu pagasta iedzīvotājiem izbaudīt ko jaunu. Līdz šim Ozolaines Tautas namā nekad nav koncertējuši mākslinieki no šīs kaimiņzemes, tāpēc piedāvājumu labprāt pieņēmām. Ansambļa dalībnieces uzstājās stilizētos tautastērpos, dzirdējām dziesmas gan baltkrievu, gan krievu valodā, ietverot gan tautasdziesmas, gan populāro mūziku, gan paša studijas vadītāja autordziesmas. Pārsteidza meiteņu skanīgās balsis un spēcīgais izpildījums! Arī pats vokālās studijas vadītājs un komponists Nikolajs Radionovs priecēja sanākušos klausītājus ar dvēselisku un patīkamu solo dziedājumu, kas izskanēja kā sveiciens visiem skolotājiem Skolotāju dienā! Sanākušie skatītāji skaļi aplaudēja un ne reizi vien no klātesošajiem izskanēja saucieni: “Bravo”!

Sakām lielu paldies Rēzeknes baltkrievu biedrības “Suzorje” vadītājai Ludmilai Stecai par iespēju iepazīties ar mazu daļiņu no baltkrievu kultūras un veiksmīgo sadarbību! Paldies arī Ozolaines Tautas nama vokālā ansambļa “Nadežda” dalībniecēm Verai Ogurcovai un Nadeždai Osipovai, kuras aktīvi palīdzēja pasākuma organizēšanā un viesu uzņemšanā. Veras Ogurcovas saknes nāk no Baltkrievijas un viņa pati ir biedrības “Suzorje” dalībniece, tāpēc šo koncertu viņa gaidīja un palīdzēja organizēt ar īpašām sajūtām un aizkustinājumu sirdī. Ciemošanās noslēgumā, atvadoties, biedrības un ansambļa “Suzorje” dāmas pārsteidza klātesošos ar “Auga, auga rūžeņa” izpildījumu- sākumā latgaliešu tautasdziesma tradicionāli tika izpildīta latgaliešu mēlē, bet pēc tam- baltkrievu valodā. Iemācījāmies vienu otru vārdu baltkrievu valodā, bet ciemiņiem iemācījām pateikt kādu vārdu arī latviešu mēlē! Ļoti jauks un sirsnīgs izvērtās šis dažādo kultūru sadraudzības pasākums, kura gaitā izdevās atrast ne vienu vien kopīgu iezīmi!

 

Santa Ostaša,

Ozolaines Tautas nama vadītāja

 

DSC_1081

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0