Ozolainiešu solo talkas

Publicēts 18.05.2020

Sestdien, 16. maijā, visā Latvijā aizvadīta Lielā talka, kura šoreiz vēl tika dēvēta par solo talku. Arī ozolainieši ņēma aktīvu dalību šajā ikgadējā pasākumā, kaut gan daudz neierastākā veidā, distancējoties un pulcējoties vienkopus ne vairāk par 25 cilvēkiem.

Ozolaines pagasta pārvalde talkošanai bija piedāvājusi vairākas vietas. Pirmo reizi Lielās talkas ietvaros tika ierosināts savākt atkritumus, būvgružus un citus piesārņojumus pie daudzdzīvokļu māju kūtiņām Bekšu ciemā. Talkotāji sakārtoja arī blakus esošo strautiņu, kurš kopš sovhoza laikiem bija atstāts novārtā. Pateicoties OzO jauniešiem, tika sakopta teritorija apkārt bijušajai Ritiņu izgāztuvei. Jaunieši no Bekšu ciema līdz sakopšanas vietai mēroja ceļu ar velosipēdiem, apliecinot sev un citiem, ka prot un var dzīvot zaļi!

Bekšu ciema teritorija aiz Ozolaines Tautas nama kļuva vēl par vienu vietu skaistāka, sakoptāka. Pateicoties Vides fonda projekta “Dabas objekta izveide Ozolaines pagasta teritorijā” īstenošanai, Lielās talkas ietvaros tika apzaļumots skvērs, kurš tiek veidots par godu Ozolaines pagasta 80. jubilejai. Apzaļumošanas darbus prasmīgi vadīja Rēzeknes novada Rogovkas ciema iedzīvotāja- dārzniece Daina Zvejsalniece. Jāatzīst, ka sadarbība ar Dainu Zvejsalnieci Ozolaines pagastam ir notikusi jau vairākkārt, jo Daina ir arī Bekšu dīķa apkārtnes un Līgo kalna apstādījumu autore. Skvērs tika apzaļumots, bet pakāpeniski tas drīzumā tiks arī labiekārtots. Plānots ierīkot vairākus vides elementus. Protams, arī šoreiz neizpalika 25 pagasta kapsētu sakopšanas darbi.

Bija arī tādi talcinieki, kuri pieteicās paši un rīkoja solo talkas savās sādžās. Piepildītos atkritumu maisus talkas dienā Ozolaines pagasta darbinieki izveda uz Križevniku poligonu. Talkas ietvaros tika izvesti 5580 kg atkritumu.

Ir patiess prieks, ka Ozolaines pagasts kļuvis tīrāks, sakoptāks, skatam pievilcīgāks. Ir pavasaris, tāpēc apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi turpināsies arī pēc Lielās talkas.

Paldies ikvienam, kurš par spīti stiprajam vējam, lietum un citiem nelabvēlīgajiem laika apstākļiem nenobijās, bet čakli ķērās pie ieplānotā darba!

Skumji, ka vēl joprojām ir vietas, kuras ir piesārņotas un gaida nākamo talkošanas reizi. Taču svarīgi ir atcerēties, ka daba mums dod ļoti daudz, tāpēc neļausim, lai to piesārņo.

Edgars Blinovs,
Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs

IMG_3621 01bfe1e4-02bf-4a80-8455-0dd41b12f48a 02e98f10-600e-4e21-ae0c-89534563883f c19bcd5f-1a72-491f-8d23-b2249e225931 eed23d92-b6ba-4410-9d4a-80c3e8376d93 IMG_3610

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0