Pagraba Karalienes balle Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā

Publicēts 11.10.2016

Rudens ir tas laiks, kad krāsojas lapas, radot skaistu ainavu visapkārt, un kad zemnieku saimniecību klētīs guļas visa gada darbs. Ābeļu zari atbrīvojušies no ābolu smaguma, un lauki atdevuši savas rūpīgi audzētās veltes, kas tagad guļ savās jaunajās mītnēs-pagrabos. Un tādēļ J. Klīdzēja Sakstagala pamatskolas skolēni 4. oktobrī svinēja Ražas svētkus, jeb Pagraba Karalienes balli.

Pagraba Karaliene ielūdza uz savu balli ciemiņus no blakus karalistēm. Uz pasākumu ieradās Kartupeļu, Ķirbju, Burkānu un Kāpostu karalistes. Katrai karalistei bija ar ko dižoties. 1. klases skolēni kopā ar savu audzinātāju Evitu bija ieradušies no Kartupeļu karalistes. Bērni kopā ar vecākiem bija sagatavojuši brīnišķīgu kartupeļu izstādi un visus iepriecināja ar jautru dziesmiņu “Kartupeli, kartupeli”, pēc tam visus cienāja ar visgaršīgāko kartupeļu ēdienu – ceptiem kartupeļiem. 2. klase ieradās no Ķirbju karalistes, skolēni pastāstīja interesantus faktus par ķirbjiem, un atnesa gan lielus, gan mazus ķirbīšus. Audzinātāja Anita pastāstīja par ķirbju rekordiem, bet 2. klases skolnieces Žanetes mamma Anna sagatavoja ļoti garšīgus ķirbju kēksiņus. 3. klase bija ieradusies no Burkānu karalistes un dejoja jautru burkāndeju. Audzinātāja Rasma visus cienāja ar burkānu pankūkām. 4. klases skolēni kopā ar skolotāju Sandru bija ieradušies no Kāpostu karalistes. Viņi pastāstīja par kāpostu vērtīgām īpašībām un to šķirnēm un deva nogaršot parasto kāpostu. Kā jau katrā ballē neiztikt bez jautrības. Skolotāji skolēnus aicināja iet jautrās rotaļās, bet balles noslēgumā notika diskotēka. Visi bija gandarīti un ar lielu prieku gaidīs nākošo ballīti.

Skolotāja Evita Kubecka

IMG_2844 IMG_2812 IMG_2813 IMG_2814 IMG_2817 IMG_2819 IMG_2825 IMG_2836 IMG_2837

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0