Palīdzēsim Silvijai Deksnei!

Publicēts 28.01.2015

25. janvārī Čornajas ciematā notika traģēdija – nodega Silvijas Deksnes māja, ugunsgrēkā bojā gāja viņas vīrs Dainis Deksnis. Postoša uguns aprija visu iedzīvi, kas bija iegādāta dzīves laikā. Sadega pilnīgi viss: gan mēbeles, gan sadzīves tehnika, gan drēbes, gan dokumenti, gan iekrājumi… vien palika bieza pelnu kārta. Ziemas laikā vienā acumirklī cilvēks palika bez pajumtes un iedzīves, ar to, kas bija mugurā.

Silvija Deksne jau vairāk nekā trīsdesmit gadus prasmīgi vada Rāznas bibliotēku. Silvija ir ļoti erudīts, radošs, atsaucīgs un izpalīdzīgs cilvēks. Nav neviena lasītāja, uz kura jautājumu par kādu grāmatu viņa nespētu atbildēt vai nevarētu ieteikt kaut ko interesantu no plašā bibliotēkas lasāmvielas klāsta. Pagasta bērniem bibliotēka ir paradīze, te viņi var stundām sēdēt pie datoriem, lasīt un pārrunāt izlasītos stāstus. Tāpat Silvija aktīvi piedalās pagasta sabiedriskajā dzīvē: gan apmeklē pagasta pasākumus, gan tajos piedalās, gan pati spēlē nesen izveidotajā teātra kopā. Silvijas vislielākā aizraušanās ir puķes. Kādas tik puķes no agra pavasara līdz vēlam rudenim nezied viņas dārzā… Arī pagastā ap daudzām ēkām viņa ir izveidojusi skaistas puķudobes – gan pie pagasta, gan pie bibliotēkas ēkas. Daudzas ēku puķudobes rotā tieši viņas ziedi, jo Silvija ne tikai pati audzē puķes, bet dalās ar citiem.

Silvija DeksneNav neviena cilvēka pagastā, kurš nezinātu, kā Silvija mīl dzīvniekus. Viņa baro un kopj ne tikai savus kaķus un suņus, bet savā paspārnē pieņem tos dzīvniekus, kurus cilvēki nežēlīgi pamet likteņa varā. Silvija nekad nepaiet garām sunim vai kaķim, kurš izsalcis un novārdzis meklē palīdzību, un bieži vien šie dzīvnieki atrod savas mājas pie Silvijas.

Saprotams, ka grūti klājas daudziem un nav tik viegli izdzīvot, taču daloties mazumiņā ar citiem, mēs spējam palīdzēt viens otram. Nenocietināsim savas sirdis, bet atvērsim tās un palīdzēsim šai sievietei viņas nelaimē. Daloties ar otru, mēs kļūstam stiprāki un labāki. Mēs nezinām savu likteni, varbūt var gadīties, ka palīdzība būs nepieciešama mums pašiem. Mēs visi staigājam zem viena Dieva. Nestāvi malā, bet palīdzi, aizdomājies varbūt kādreiz atbalsta plecs būs nepieciešams arī Tev!

Jau iepriekš pateicamies par jūsu atvērtajām sirdīm un sniegto palīdzību.

Silvijas Deksnes tel.nr. 26408870, konts LV20HABA0551033920169

Palīdzēsim!

Anita Rudziša, Jānis Aleksāns, Kristīne Novikova

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0