Par būvniecības ieceres publiskās apspriešanas nepieciešamību objektam “Tūrisma un dabas takas izziņas infrastruktūras izbūve Rāznas nacionālajā parkā”, kad.Nr.7846 007 0150, Čornajas pag., Rēzeknes nov., būvniecības ierosinātāja Rēzeknes novada pašvaldība, reģ.Nr.90009112679

Rēzeknes novada pašvaldības Būvvaldē (turpmāk – Būvvalde) 2016.gada 21.decembrī saņemts būvprojekts minimālā sastāvā “Tūrisma un dabas takas izziņas infrastruktūras izbūve Rāznas nacionālajā parkā”, kad.Nr.7846 007 0150, Čornajas pag., Rēzeknes nov., būvniecības ierosinātāja Rēzeknes novada pašvaldība, reģ.Nr.90009112679. Būvprojekta vadītāja Liene Līce, sert.Nr.1-00049.

Atbilstoši būvprojekta minimālā sastāvā skaidrojošajā aprakstā norādītajam, projekta ietvaros zemes gabalā ar kad.Nr.7846 007 0150 paredzēts izbūvēt tūrisma informācijas centru, skatu torni, lapeni, laipu, Austras koka pastaigu laipu, putnu vērotāju slēpņus. Lapene tiks izvietota uz ūdens, uz pontoniem. Piekļūšana pie tās – pa laipām uz pontoniem. Putnu vērotāju slēpņi tiks izvietoti uz ūdens, uz pontoniem, viens no tiem – uz zemes starp krūmājiem.

Būvniecība noritēs vietā, kas saskaņā ar Rēzeknes novada pašvaldības 2013.gada 1.augusta saistošo noteikumu Nr.3 „Rēzeknes novada teritorijas plānojuma 2013.–2024.gadam Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un Grafiskā daļa” ir ūdeņu teritorija (Ū).

Būvniecības likuma 14.panta piektajā daļā noteikts, ka pašvaldība saistošajos noteikumos var paredzēt gadījumus, kad rīkojama būvniecības ieceres publiska apspriešana.

Saskaņā ar Rēzeknes novada pašvaldības 2013.gada 1.augusta saistošo noteikumu Nr.3 „Rēzeknes novada teritorijas plānojuma 2013.–2024.gadam Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un Grafiskā daļa” 359.punktu ūdeņu teritorijā (Ū) atļautā palīgizmantošana ir būves ūdenī - „peldošs” kultūras objekts vai sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums, vai tūrisma objekts, izstrādājot būvprojektu un pirms tam veicot pašvaldības būvvaldes ierosinātu publiskās apspriešanas procedūru ar pozitīvu rezultātu.

Ministru kabineta 2014.gada 28.oktobra noteikumu Nr.671 “Būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtība” (turpmāk – Noteikumi Nr.671) 6.punkts noteic, ka pēc būvniecības ieceres iesnieguma saņemšanas būvvalde Būvniecības likuma 14.panta piektajā daļā noteiktajos gadījumos pieņem lēmumu par publiskas apspriešanas nepieciešamību.

Ievērojot, ka, realizējot projektu “Tūrisma un dabas takas izziņas infrastruktūras izbūve Rāznas nacionālajā parkā”, kad.Nr.7846 007 0150, tiks ierīkotas būves uz pontoniem, secināms, ka ir jāpieņem lēmums par publiskas apspriešanas nepieciešamību.

Noteikumu Nr.671 5.punkts noteic, ka būvvalde būvniecības ieceri nodod publiskai apspriešanai uz laiku, ne mazāku par četrām kalendāra nedēļām no dienas, kad būvvaldes mājaslapā internetā publicēts lēmums par publiskas apspriešanas uzsākšanu.

Pamatojoties uz Būvniecības likuma 14.panta trešās daļas 1.punktu un piekto daļu, Noteikumu Nr.671 6.punktu, Rēzeknes novada pašvaldības 2013.gada 1.augusta saistošo noteikumu Nr.3 „Rēzeknes novada teritorijas plānojuma 2013.–2024.gadam Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un Grafiskā daļa” 359.punktu, Būvvalde nolemj:

1. Noteikt, ka Rēzeknes novada pašvaldībai, reģ.Nr.90009112679, projekta “Tūrisma un dabas takas izziņas infrastruktūras izbūve Rāznas nacionālajā parkā”, kad.Nr.7846 007 0150, Čornajas pag., Rēzeknes nov., īstenošanai nepieciešams rīkot publisko apspriešanu.
  2. Uzsākt publisko apspriešanu divu mēnešu laikā no šī lēmuma pieņemšanas.
  3. Lēmumu trīs dienu laikā publicēt Rēzeknes novada mājas lapā www.rezeknesnovads.lv un būvniecības informācijas sistēmā.
  4. Noteikt publiskās apspriešanas ilgumu četras kalendārās nedēļas.
  5. Līdz 2017.gada 25.februārim iesniegt Rēzeknes novada pašvaldības Būvvaldē Noteikumu Nr.671 10. un 11.punktā noteiktos dokumentus.

Šo lēmumu Būvniecības likuma 14.panta desmitās daļas un Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā var apstrīdēt Rēzeknes novada pašvaldības administratīvo aktu apstrīdēšanas komisijā viena mēneša laikā no tā publicēšanas dienas, sūdzību iesniedzot Rēzeknes novada pašvaldības Būvvaldē, Atbrīvošanas alejā 81, Rēzeknē, LV 4601.

Lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

Būvvaldes vadītājas p.i. Kristaps Kaļva