Par godu Lāčplēša dienai Kaunatā notika Karavīru nakts

Publicēts 13.11.2017

11. novembra vakarā pie Kaunatas jauniešu centra notika atceres pasākums, veltīts Lāčplēša dienai, – Karavīru nakts. Pasākumu gaitā ieskatījāmies vēsturiskos faktos. Noskatījāmies prezentāciju par to, kas ir 11. novembris un kāpēc tā ir atceres diena. Svinīgo uzrunu teica Kaunatas pagasta pārvaldes vadītājs Sergejs Bašmakovs, kurš teica, ka brīva un neatkarīga Latvija nav pašsaprotama – par to ir jāstāsta bērniem, jauniešiem un jāatgādina sev pašiem.

Lāčplēša diena nav tikai pagātnes liecība – tā ir diena, kad patiesā cieņā godinām katru mūsu karavīru. Arī pie mums viesojās mūsu novadnieks, kaunatietis, karavīrs, mūsu goda viesis – NBS augstākais virsseržants Edgars Joksts – Bogdanovs. Edgars ir pirmais karavīrs Latvijas vēsturē, kas ir saņēmis augstākā virsseržanta pakāpi. Esam lepni par savu novadnieku. Savu svinīgo uzrunu noslēdzot, Edgars aicināja visus klātesošos vienoties mūsu valsts kopīgā lūgšanā, dziedot Latvijas valsts himnu.

Pēc svinīgajām uzrunām devāmies lāpu gājienā. Lāpu gājiens noslēdzās Kaunatas estrādē. Tur jaunieši no svecītēm izveidoja Latvijas kontūru un visi kopā ar klusuma brīdi godināja kaujās kritušos karavīrus.

Kā jau īstā atceres pasākumā pienākas, neizpalika ugunskurs un patriotiskās dziesmas. Pie ugunskura bija iespēja uzdot mūsu viesim E. Jokstam – Bogdanovam jautājumus par armijas dzīvi. Karavīru nakts nav iedomājama bez karavīra maltītes, tāpēc ikvienam bija iespēja izgaršot karavīra putru, nobaudīt tēju un našķoties ar ievārījuma maizi. Kā pastāstīja mūsu viesis, tad izrādās, ka šāda maltīte ir pilnīgi pietiekama gadījumos, kad pārtikas ieguve ir ierobežota, jo tā satur visas svarīgākās pārtikas vielas, kas nepieciešamas organisma funkciju uzturēšanai.

Pēc aktivitātēm pie ugunskura klātesošajiem bija iespēja doties uz Kaunatas vidusskolas muzeju, kur mūs sagaidīja muzeja vadītāja Staņislava Inkina. Muzeja vadītāja ir īpaši lepna par mūsu karavīru E. Jokstu – Bogdanovu un ar prieku izrādīja tos muzeja materiālus, kuri ir atspoguļo tieši Edgara karavīra karjeru. Arī citi muzeja eksponāti izraisīja klātesošo interesi, un izrādījās, ka tas, kas ir tepat, ikdienā blakus, daudziem bija jaunatklājums.

Karavīra nakts izdevās lieliska. Pakavējāmies gan vēsturiskās atmiņas, gan uzzinājām daudz jauna par tagadējo armijas dzīvi.

Paldies NBS augstākajam virsseržantam E. Jokstam –Bogdanovam, Kaunatas pagasta pārvaldes vadītājam Sergejam Bašmakovam un visiem klātesošajiem par dalību šajā atceres pasākumā.

Ligita Jokste-Bogdanova,
Kaunatas pagasta jauniešu centra vadītāja

23585287_1228226423975725_1890577075_o IMG_0092 IMG_0105 IMG_0132 IMG_3282 IMG_3286

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0