Par Lūznavas muižas pārvaldnieci strādās Iveta Balčūne

13. jūlijā noslēdzās konkurss uz vakanto Lūznavas muižas pārvaldnieka amatu. Pieteikumus konkursam bija iesnieguši astoņi pretendenti. Izvērtējot pretendentu izglītību un darba pieredzi, septiņi tika izvirzīti uz konkursa otro kārtu – rakstisku pārbaudījumu, kas notika 13. jūlija rītā, savukārt tajā pašā dienā pulksten 14.00 trīs labākie pretendenti tika aicināti uz darba interviju. Darba interviju laikā konkursa komisija izvērtēja pretendentu komunikācijas prasmes, svešvalodu zināšanas, kā arī zināšanas par Lūznavas muižu un tās attīstību. Konkursā par piemērotāko pretendentu tika atzīta Iveta Balčūne.

Ivetai Balčūnei ir divi maģistra grādi – vadības zinātnē un filoloģijā. Šobrīd I. Balčūne strādā par projektu vadītāju un konferenču organizatori Austrumlatvijas koncertzālē „GORS”, kā arī par jauniešu neformālās izglītības apmācību vadītāju Izglītības un zinātnes ministrijas Starptautisko programmu aģentūrā. Tāpat Iveta Balčūne guvusi pieredzi vairākos starptautiskos projektos un apmācībās dažādās pasaules valstīs.

Stāstot par Lūznavas muižas nākotni, Iveta Balčūne uzsver, ka plāno muižas attīstības koncepciju veidot, balstoties uz ēkas unikālo kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu: „Jau vēsturiski muižas pirmie īpašnieki vēlējās iedzīvināt mākslas, radošuma un starpkultūru dimensijas, lai muižā valdītu mākslinieciska atmosfēra, kur dzimst neparastas idejas – tādu arī plānots attīstīt Lūznavas muižu.” Pakalpojumu piedāvājumu jaunā pārvaldniece plāno veidot vairākos virzienos, tostarp, mākslas un kultūrvēstures, sporta un aktīvās atpūtas, kulinārijas un tradicionālā mantojuma. „Turklāt, svarīgi būs nodrošināt interesantus pakalpojumus visa gada garumā, lai izvairītos no sezonalitātes tūrisma,” teic Iveta Balčūne.

Jaunā pārvaldniece darbu Lūznavas muižā uzsāks mēneša laikā, tiklīdz būs izbeigtas darba attiecības ar līdzšinējo darba devēju.

Click to listen highlighted text!