Par vēlēšanu iecirkņiem Eiropas parlamenta vēlēšanās

Publicēts 13.05.2019

2019. gada 25. maijā Latvijā norisināsies Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Atbilstoši Vēlētāju reģistra likumam vēlētāju uzskaitei šajās vēlēšanās izmanto vēlētāju reģistru un iepriekš izveidotus iecirkņu vēlētāju sarakstus. Vēlētājiem vēlēšanu dienā, 25. maijā, jābalso iecirknī, kura sarakstā iekļauti.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkni iespējams noskaidrot tiešsaistē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”, pakalpojums pieejams www.pmlp.gov.lv sadaļā “Pakalpojumi/E-pakalpojumi/Vēlēšanas”, vai pa Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 20.00. 24. un 25. maijā tālrunis strādās no plkst. 7.00 līdz 24.00.

Tāpat Eiropas Parlamenta vēlēšanu iepriekšējās balsošanas dienās – 22., 23. un 24. maijā – pirmo reizi tiks īstenota arī iespēja vēlētājiem balsot citā vēlēšanu iecirknī, ja starp vēlētāja iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs balsos, būs iespējams nodrošināt tiešsaistes datu apmaiņu. Šī ir papildu balsošanas iespēja, kuru var izmantot tie vēlētāji, kuri kādu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot savā vēlēšanu iecirknī. Balsojot citā iecirknī, vēlētājam jāieplāno ilgāks laiks, kas būs jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu iecirkņa komisija sazināsies ar iecirkni, kura sarakstā vēlētājs iekļauts, un veiks iecirkņa maiņu, lai nodrošinātu to, ka katram vēlētājam ir tikai viena balss.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0