Parakstīts sadarbības līgums ar Agdašas rajonu no Azerbaidžānas

Publicēts 11.07.2017

10. jūlijā vizītes laikā Rēzeknes novadā Agdašas (Ağdaş) rajona izpildvaras vadītāja vietnieks Ali Karimovs un Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs parakstīja kopīgu sadarbības līgumu starp abām pašvaldībām. Jāatzīmē, ka šis ir jau trīspadsmitais līgums, kas parakstīts starp Latvijas un Azerbaidžānas vietvarām, tā veicinot starpreģionu attiecības un sadarbību.

Līgums paredz sadarbību vairākās jomās, īpaši uzņēmējdarbības veicināšanā, izglītībā, kultūrā, sportā, kā arī informācijas apmaiņā jauniešu darbā. “Esmu pārliecināts, ka šis protokols nepaliks tikai uz papīra, un sadarbība turpināsies gan mūsu uzņēmēju, gan skolēnu un jauniešu, gan arī kultūras kolektīvu starpā,” uzsvēra no Agdašas rajona ievēlētais Azerbaidžānas parlamenta deputāts Džavids Osmanovs. “Ceru, ka jūs būsiet bieži viesi pie mums, un mēs varēsim regulāri viesoties pie jums.”

Azerbaidžānas viesus Rēzeknes novadā sveica arī domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs: “Mūsu pašvaldības delegācijas jau divas reizes ir viesojušās Azerbaidžānā. Mēs pateicamies par jūsu viesmīlību, un ceram, ka šī viesošanās Rēzeknes novadā arī jums būs patīkama. Mūsu sadarbība radās jau pirms vairākiem gadiem, pateicoties Latvijas Pašvaldību savienībai un Azerbaidžānas Nacionālajai pašvaldību asociācijai un personīgi tās atbildīgajam sekretāram Tofikam Hasanovam, kurš ir ieguldījis lielu darbu, lai šī sadarbība notiktu. Ceru, ka šī līguma parakstīšana tikai stiprinās šīs mūsu attiecības.”

Agdašas rajonu vizītē pārstāv Džavids Osmanovs, Ali Karimovs, kā arī Agdašas pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Galibs Garajevs. Delegācijas ierašanos koordinē Azerbaidžānas pašvaldību nacionālās asociācijas atbildīgais sekretārs Tofiks Hasanovs.

Viesi atzina, ka pirmie iespaidi par Latvijas viņiem ir ļoti patīkami: “Te ir labestīgi cilvēki, skaista daba, tīrs gaiss un daudz zaļumu,” uzsvēra Džavids Osmanovs. “Mums prieks, ka starp jaunajiem sadarbības partneriem – Rēzeknes novadu un Agdašas rajonu – ir arī daudz kopīga – līdzīgs iedzīvotāju skaits un platība, kā arī draudzīgie, viesmīlīgie un izpalīdzīgie cilvēki.”

Vizītes laikā Azerbaidžānas viesi ne vien parakstīja sadarbības līgumu, bet arī iepazinās ar Rēzeknes novada pašvaldības darbu, kā arī uzņēmējdarbības un tūrisma iespējām Rēzeknes novadā. Delegācija viesojās vairākās pagastu pārvaldēs, Dricānu un Maltas vidusskolā, Lūznavas muižā, ūdenstūrisma attīstības centrā “Bāka” Lubāna ezera piekrastē, tūrisma mītnē “Ezerkrasti”, kā arī Jāņa Kuzminska ģitāru izgatavošanas darbnīcā Kaunatas pagastā.

FOTOGALERIJA

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0