Pārgājienu dienas Bērzgales pamatskolā

Publicēts 24.09.2015

9. septembrī Bērzgales pamatskolas skolēni devās pārgājienā apkārt Meirānu ezeram, lai uzzinātu ko vairāk par ezeru gan faktos, gan skatos, lai iepazītu apkārtni un trenētu izturību,. Skolēni dalījās divās grupās un katra grupa sāka pārgājienu citā vietā, lai pusceļā satiktos un dalītos iespaidos. Ejot pa Bērzgales takām, skolēni varēja vērot skudru pūžņus, smalkos zirnekļu tīklus, raudzīties uz skaistā Meirānu ezera mierīgo ūdensvirsmu.

Skolēni uzzināja to, ka Meirānu ezerā ir divas salas un tajā ietek strauts no Kapiņa ezera. Šeit mīt tādas zivis kā līdakas, asari, karūsas, plauži, ķīši, kā arī līņi. No Meirānu ezera dienvidu gala iztek bērzgaliešiem tik mīļā Rītupes upe. Ezera krasti ir zemi, vietām ar līdz pat 7 m augstu krauju. Vecāko klašu skolēni mēģināja atpazīt dažādas ūdenszāles un blakus ezeram mītošos kokus. Skolēniem bija iespēja vērot apkārtni no augstākā skatu punkta – no medību torņa.

Pārgājienu dienas noslēgumā skolēni pulcējās Bērzgales pussaliņā, kurināja ugunskuru, baudīja gardo zupu, lai būtu spēks arī kādai ņiprai spēlei.

Jāteic, ka pārgājienu diena patiesi izdevās! Bērni joprojām dalās atmiņās un gaida nākamo kopīgo pārgājienu! Skaists mācību gada iesākums!

 

Guntra Kuzmina
Bērzgales pamatskolas skolotāja 

P1P4 P3 P2

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0