Pāri laikmetiem un robežām Baha mūziku Lūznavā izspēlēs Saliete un Čudars

Publicēts 12.10.2018

Svētdien, 14. oktobrī, plkst. 15.00 Lūznavas muižas Sarkanajā zālē uz satikšanos koncertprogrammā “Saruna ar Bahu” aicina klavesīniste Ieva Saliete un ģitārists Matīss Čudars.

Koncertprogrammā “Saruna ar Bahu”, kas ir viens no šogad Latvijā notiekošā “Rudens kamermūzikas festivāla 2018” notikumiem, tiks mēģināts atbildēt uz jautājumu, kādu mūziku komponētu Johans Sebastiāns Bahs, ja šis neparasti apdāvinātais vācu baroka komponists dzīvotu šodien. Šobrīd to var tikai iztēloties, taču skaidrs, ka starp viņa radīto, dažkārt ārkārtīgi daudzslāņaino nošu rakstu un mūslaiku džeza mūzikas improvizācijām pastāv visai cieša saikne. Klavesīnistes Ievas Salietes un jaunā džeza ģitārista Matīsa Čudara satikšanās uz vienas koncertskatuves nav nejaušība. Koncerprogramma būs saruna skaņās pāri laikmetiem un robežām, dažkārt raisot izbrīnu par Baha drosmīgajiem un pārsteidzoši brīvajiem muzikālās domas izteiksmes meklējumiem, kas nereti visai tieši saskan ar mūslaiku cilvēka garīgajām alkām pēc pārlaicīgi skaistā un netveramā. Ievas Salietes spēlēto Baha prelūdiju un fantāziju iedvesmotas, 21. gadsimta stīginstrumentu karalienes ģitāras skaņās dzims Matīsa Čudara apceres par Bahu.

Klavesīniste Ieva Saliete, kura par savām mājām sauc Rēzeknes pusi, baroka projektos sadarbojas ar orķestri “Sinfonietta Rīga”, piedalās solo un kamermūzikas projektos Vācijā un Šveicē, ir Bernes senās mūzikas orķestra “Les Passions de l’Ame” klavesīniste. Ievai īpaši tuva ir savulaik Rīgā dzīvojušā Johana Gotfrīda Mīteļa daiļrade, ko mūziķe atskaņo ar “Kesselberg Ensemble” Latvijā, Vācijā un Šveicē. Bijusi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas docētāja. Muzicējusi Freiburgas baroka orķestrī, “Ensemble 415”, Bāzeles kamerorķestrī u. c. Piedalījusies ieskaņojumos, kas izdoti ierakstu namos “Deutsche Harmonia Mundi” un “Sony”, divi no tiem saņēmuši Diapason d’Or.

Džeza ģitārista Matīsa Čudara dzimtas saknes atrodamas Rēzeknes novada Bērgalē. Mūziķis absolvējis Amsterdamas mūzikas konservaroriju un 2015. gadā uzaicināts pievienoties koservatorijas mācībspēkiem. Čudars ir Grand Prix ieguvējs “Prinses Christina Concours 2010” un ieguvis apbalvojumus konkursos “Keep An Eye Jazz Award 2012”, “Burghausen Jazz Award 2013”, “Keep An Eye The Records 2017”, “Riga Jazz Stage 2017”. Aktīvi koncertē gan kā solo mākslinieks, gan dažādās mūziķu apvienībās, kā arī kopā ar orķestri “Rīga”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, veidojis programmas ar Latvijas Radio kori un citiem māksliniekiem.

Abi mūziķi uz vienas skatuves nesatiksies pirmo reizi, arī Lūznavas muižā abi jau ir uzstājušies, bet pirmo reizi satikšanās ir Čudara un Salietes kopīgajā koncertprogrammā, kura 14. oktobrī izskanēs Lūznavas muižā, bet 18. oktobrī Mākslas muzejā “Rīgas Birža”. Tāpat gan Ieva, gan Matīss šogad bija “Lielās mūzikas balvas 2017” nominantu vidū – Ieva saņēma balvu nominācijā “Par izcilu darbu ansamblī”, bet Matīss balvai bija nominēts kā gada mūziķis.

Koncertprogramma “Saruna ar Bahu” Lūznavā izskanēs sadarbībā ar “Latvijas Koncertiem”, koncerta norisi atbalsta Rēzeknes novads. Biļetes iepriekšpārdošanā sarūpējamas “Biļešu Paradīze” kasēs un uz vietas Lūznavas muižā. Biļetes cena no 6,00 līdz 10,00 €.

Matīsa Čudara un Ievas Salietes video stāsts par programmu:

Plašāka informācija: Iveta Balčūne
Lūznavas muižas pārvaldniece
29390701
muiza@luznava.lv, iveta.balcune@rezekesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

Saruna ar Bahu_web Zelta_rudens_Luznava__2_of_7_

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0