Pārrunāta sadarbība ar Valsts policijas Rēzeknes iecirkni

Publicēts 23.02.2017
Foto: Madara Bērtiņa

Lai izvērtētu līdzšinējo savstarpējo sadarbību un pārrunātu turpmākos plānus, 16. februārī Rēzeknes novada pašvaldības vadība tikās ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldi: Kārtības policijas biroja priekšnieka p.i. Aivaru Stivriņu, Rēzeknes iecirkņa priekšnieku Gunāru Paškeviču, Rēzeknes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieka p.i. Aldi Saukānu un Kārtības policijas nodaļas priekšnieka vietnieku Daini Igolnieku.

Kā atzīmēja policisti, jau iepriekš pievērsta liela uzmanība preventīviem pasākumiem sabiedriskās kārtības un drošības jomā, taču šogad sabiedriskās kārtības nodrošināšanai plānots piešķirt vēl lielāku prioritāti – gaidāmi profilaktiski un izglītojoši pasākumi, piemēram, lai atstarojošās vestes diennakts tumšajā laikā nēsātu arvien vairāk cilvēku, īpaši bērni, jo tas ne tikai būtiski palielina drošību uz ceļiem, bet arī ieaudzina bērniem, ka rūpes pašiem par savu drošību ir neatsverami svarīgas.

Ņemot vērā citu pašvaldību negatīvo pieredzi, tikšanās laikā arī tika pārrunāts, kādai jābūt sadarbībai starp Valsts policiju, Sociālo dienestu, pagastu pārvaldēm un citām iestādēm, lai laicīgi novērstu situācijas, kad bērni ir pakļauti briesmām vecāku neizdarības, nolaidības vai attiecīgo dienestu informācijas trūkuma dēļ.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad katrā pagastā darbu turpina iecirkņu inspektori, pie kuriem iedzīvotāji aicināti vērsties, lai risinātu dažādus sasāpējušus jautājumus, taču, ja nepieciešama tūlītēja palīdzība, nekavējoties jāzvana pa bezmaksas tālruņiem 112 vai 110: “Policija izbrauc uz notikuma vietu jebkurā diennakts laikā, darbdienās un brīvdienās. Nevajag gaidīt līdz pagastā uz pieņemšanu ieradīsies iecirkņa inspektors. Zādzības, problēmas un citi atgadījumi, kur nepieciešama tūlītēja policijas iejaukšanās, jārisina uzreiz, lai uz “karstām pēdām” varētu iegūt pierādījumus,” paskaidroja policisti.

Iecirkņu inspektoru darba laiki pagastu pārvaldēs

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa priekšnieks Gunārs Paškevičs