Mīlētākais igauņu ģitārists Lūznavā izspēlēs Andalūzijas caurvītu koncertprogrammu

Publicēts 20.02.2017

Datums
05.03.2017

Laiks
15:00

Norises vieta
Lūznavas muiža


5. martā 15.00 Lūznavas Mūzas Sarkanajā zālē izskanēs Igaunijas jaunās paaudzes spožākā ģitārista – Andrē Mākera (Andre Maaker) solo koncerts. Andrē ir mīlētākais ģitārists starp džeza un populārās mūzikas ģitāristiem Igaunijā, praktiski visi Igaunijā slaveni dziedātāji ir aicinājuši viņu piedalīties savos albumos vai uzstāties koncertos.

Andrē spēlē ģitāru kopš 15 gadu vecuma. 2014. gadā iznācis pirmais ģitārista solo albums “Minu laulu pidu” – Igaunijas Dziesmu svētku koru repertuāra dziesmas akustiskās ģitāras aranžējumā, bet 2016. gada pavasarī iznāca otrais ģitārista albums “Andalusian Illusion”, kura iedvesma gūta flamenko izdzīvošanā, studējot un klausoties, Andalūzijā. Flamenko iedvesmotā programma martā izskanēs arī Lūznavas muižā.

“2014. gada oktobrī es pirmo reizi devos uz Andalūziju, lai mācītos ģitārspēli un atklātu flamenko. Šis laiks bija tik iedvesmojošs, ka gadu vēlāk atkal atgriezos Andalūzijā, lai šo mūziku izzinātu vēl dziļāk! Flamenko allaž mani aizrāvis ar ritmu, kaisli un garu. Albumā “Andalusian Illusion” saplūst iedvesma un Andalūzijas atmiņas, ļaujot tām izkust manā mūzikā un ģitārspēlē. Vairumam dziesmu iedvesma radās, ceļojot pa Andalūziju – no cilvēkiem, kurus satiku, skolotājiem, Seviļas ielām, Kordobas un brīnišķā laika Malagā un Džerezā,” stāstot par albuma un koncertprogrammas “Andalusian Illusion” tapšanu, atminas Andrē.

Mākslinieks uzstājies arī kā solists vai kopā ar savu sievu, dziedātāju Hedvigu Hansoni. Mākers ir arī ģitārspēles pasniedzējs Viljandi Kultūras akadēmijā. 2016. gada vasarā ģitārists viesojās arī Latvijā, Latgales vēstniecībā GORS – kopīgi ar latviešu ģitāristu Mārci Auziņu radītajā koncertprogrammā. Mākera koncerts turpinās dažādo kultūras programmu Lūznavas muižā, kurā šogad jau piedzīvota Andreja Osokina un Katrīnas Gupalo uzstāšanās, stepa un džeza koncertprogramma, bet aprīlī gaidāma atkal satikšanās ar lietuviešu komponista Čurļoņa mūzikas un mākslas darbiem komponista mazmazdēla Roka Zubova koncertā.

Koncerts top sadarbībā ar “Eesti Kontsert”, kultūras programmu norisi Lūznavas muižā atbalsta Rēzeknes novada dome. Biļetes uz koncertu sarūpējamas “Biļešu Padīze” kasēs un internet, kā arī uz vietas Lūznavas muižā. Vietu skaits ierobežots, biļešu cena 5,00–7,00 €.

Kontakti:
Lūznavas muiža
Pils iela 8, Lūznava, Rēzeknes novads
+371 29390701; muiza@luznava.lv
facebook.com/luznavasmuiza
luznavasmuiza.lv

Loading Map....