Tiešsaistē izrāde “LV vs RU” Nautrēnos

Publicēts 29.05.2020

Datums
11.06.2020

Laiks
19:00

Norises vieta

Nautrēnu pagasta sporta halle – kultūras nams


Fonds INITIUM sadarbībā ar teātra trupu KVADRIFRONS un British Council Latvia ārkārtas stāvokļa laikā piedāvā dažādos Latgales norišu centros iespēju bez maksas noskatīties tiešsaistes formātam pielāgotu izrādi “LV vs RU”, kam izrādes veidotāji devuši apzīmējumu “vēsturisks mīlasstāsts par latviešu un krievvalodīgo attiecībām”. Izrādes tiešraide notiks 11. jūnijā plkst. 19.00.

Izrāde balstīta stāstos par radošās komandas dzīves laikā piedzīvoto. Ikdienišķas atzīšanās mīsies ar aizspriedumainām etīdēm, dokumentāliem video fragmentiem, apcerīgu mūziku, mīlēšanu un lamāšanos.

Iestudējuma tapšanas procesā aktieri apgūst viens otra dzimtās valodas. Igors Nazarenko apgūst latviešu un Jānis Kronis krievu valodu, lai varētu uzrunāt to sabiedrības daļu, ar kuru līdz šim ir izvairījušies sazināties valodas barjeras dēļ.

Izrāde ir divvalodīga – latviešu un krievu valodā – ar mērķi satuvināt iepriekš minētās sabiedrības grupas, kurām kopīga mākslas pieredze ar bilingvālu saturu ir rets notikums. Režisors Reinis Boters uzskata: “Katrs Latvijas iedzīvotājs, ja ne piedzīvojis, tad vismaz dzirdējis par dažādu sabiedrības grupu vēsturisko un mūsdienās pastāvošo sašķeltību. Izrādē meklējam, kas šo sašķeltību ir veicinājis. Varbūt tā ir mūsu pašu iedomāta un uzbūvēta siena, kura, satiekoties aci pret aci un iepazīstot otru pusi, izzūd pilnībā?”

Loading Map....
Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0