„Ezerzemei” – Olimpiskais zelts!

16.07.2014

Kultūra

8. Pasaules koru olimpiādē izcilus panākumus guvis Rēzeknes novada jauktais koris „Ezerzeme”, kas Atklātajā koru sacensībā Jaukto koru grupā ieguva lielāko punktu skaitu un zelta medaļu. Kā pastāstīja kora diriģenti Ēriks Čudars un Anda Lipska, „Ezerzeme” konkursā izpildīja nopietnu un sarežģītu repertuāru -- latgaliešu tautasdziesmu „Ezereņi, Lubuoneņi” Ilonas Rupaines apdarē (soliste Daiga Viša),  Valta Pūces „Augu nakti”, maķedoniešu komponista Zapro Zaprova skaņdarbu „Alliluja” (soliste Ilze Grēvele), kā arī norvēģu komponista Olas Gjeilo "Ubi Caritas".

Šajā kategorijā spēkiem mērojās 11 muzikālie kolektīvi – pieci kori no Latvijas, divi – no Vācijas un pa vienam korim no Jordānijas, Krievijas un Grieķijas. Jāteic, ka trīs augstākos vērtējumus pēc punktu skaita šai koru kategorijā ieguvuši Latvijas kori – 24 punkti Rēzeknes novada jauktajam korim „Ezerzeme”, 22,80 – „Atzelei” un 21,59 punkti jauktajam korim „Noskaņa”. Kopumā šai kategorijā 7 kori saņēmuši zelta diplomus, bet četri – sudraba. „Sākumā, uzzinot rezultātus, pat grūti bija noticēt, ka esam uzvarējuši,” pēc konkursa atklāja Ēriks Čudars. „Bijām ieguldījuši nopietnu sagatavošanās darbu, un, piepalīdzot veiksmei, panākumi neizpalika.”

Jāatzīmē, ka ar augstiem panākumiem mājup atgriezies vēl kāds Latgales koris - Čempionu konkursā popmūzikas (šovu) koru kategorijā zelta medaļu saņēmis Rēzeknes Zaļo pakalnu koris (diriģents Normunds Zušs).
Latvija ir līdere iegūto medaļu skaita ziņā. Kopā mūsu valsts kori izcīnījuši 33 dažāda kaluma medaļas, otrajā vietā ir ASV kori ar 24 medaļām, trešajā – Indonēzija ar 17 medaļām.
Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados. Šī pasākuma  galvenā ideja ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā. Rīgā Pasaules koru olimpiāde no 9. līdz 19. jūlijam ir pulcējusi ap 27 000 dalībnieku, 460 korus no pieciem kontinentiem, 73 valstīm.No Latvijas olimpiādē piedalās 102 kori. Nākamā pasaules koru olimpiāde notiks 2016. gadā, Krievijas pilsētā Sočos.

Click to listen highlighted text!