“Pasaules labāko ziņu diena” Kaunatas vidusskolā

28.09.2017

Izglītība

Pirmdien, 25. septembrī visos Latvijas reģionos notika informatīvi izglītojoša akcija ilgtspējīgas attīstības un rīcības atbalstam “Pasaules labāko ziņu diena.”
Akcija “Pasaules labāko ziņu diena” solidarizējās ar līdzīgām akcijām, kas todien notika vairāk nekā 50 Eiropas un pasaules valstīs. Akcija visas dienas garumā norisinājās 18 Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās – Rīgā, Balvos, Cēsīs, Liepājā, Gulbenē, Kuldīgā, Brocēnos, Rēzeknē, Ogrē, Iecavā, Līvānos, Kārsavas novadā, Rugāju novadā, Rēzeknes novadā un arī Kaunatā.
Akcijas norisē bija iesaistījusies Kaunatas vidusskolas 10. klases brīvprātīgo grupa. Dienas sākumā 10. klases skolnieces Ērika Peļņa un Linda Keisele iepazīstināja savus klasesbiedrus ar pašu veidoto plakātu un avīzi, kurā tika atspoguļoti ilgtspējīgās attīstības 7. mērķis t.i., "Nodrošināt visiem piekļuvi uzticamai, ilgtspējīgai un mūsdienīgai enerģijai par pieejamu cenu".
Pēcpusdienā notika informatīvi izglītojoša akcija ilgtspējīgas attīstības un rīcības atbalstam “Pasaules labāko ziņu diena.” Kaunatas vidusskolas brīvprātīgo grupa devās uzrunāt cilvēkus Kaunatas ielās, Kaunatas pagasta pārvaldē, ciema bibliotēkā par akcijas nozīmi.
Pasākuma laikā iedzīvotājiem, pagasta pārvaldes darbiniekiem un ciema bibliotēkā tika nogādāta akcijas iniciatora Latvijā – biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) izdotā avīze, kurā publicēti labās prakses stāsti attīstības sadarbības jomā Latvijā un pašu skolēnu izstrādātā akcijas avīze, kas aicina ilgtspējīgi domāt un rīkoties.
Akcijas dalībniekus dienas garumā priecēja smaidīgi, atsaucīgi ielās un telpās sastaptie cilvēki un, protams, sen gaidītā saulīte.
Velta Podvinska
IMG_1438-1 IMG_1443-1 SL703458-1 SL703459-1 SL703462-1 SL703464-1 SL703466-1 SL703467-1 SL703470-1