Pasniegtas Latvijas Valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” Goda zīmes

Publicēts 05.11.2015
Foto: Madara Ļaksa

Latvijas Valsts aizsardzības fonds “Lāčplēsis” jau par tradīciju iedibinājis vismaz divas reizes gadā Rēzeknes novada un pilsētas iedzīvotājiem pasniegt fonda apbalvojumus kā pateicību par īpašiem sasniegumiem un ilggadēju, priekšzīmīgu darbu Latvijas labā. 30. oktobrī Lūznavas muižā ar fonda apbalvojumu tika novērtēts vēl trīs cilvēku veikums dažādās jomās.

Par ilggadēju, godprātīgu un aktīvu ieguldījumu meža nozares attīstībā ar Latvijas Valsts aizsardzības fonda Lāčplēsis Goda zīmi bronzā tika apbalvota Antoņina Erta. Kopumā meža nozarē Antoņina Erta nostrādājusi 40 gadus, par ko saņēmusi arī vairākus apbalvojumus, tostarp Zemkopības ministrijas medaļu par centību, kā arī meža nozares augstāko apbalvojumu – Zelta čiekuru – par mūža ieguldījumu. Tagad šiem apbalvojumiem pievienojās arī “Lāčplēša” fonda Goda zīme.

Goda zīmi bronzā saņēma Latvijas patriots, Nagļu pagasta iedzīvotājs Juris Taukulis, kurš 1987. gada 18. novembrī Nagļu centrā, virs ūdenskrātuves, telefona vados bija iekāris sarkanbaltsarkano Latvijas karogu. Lai gan drošības dienesti drīz pēc tam Juri apcietināja un viņam sākās ilgi tiesu darbi, tomēr viņš nopelnījis apkārtējo cilvēku cieņu un apbrīnu, jo bija viens no pirmajiem drosminiekiem, kurš uzsāka tautas ceļu uz atmodu.

Par ilggadēju un profesionālu pieeju darba jautājumu risināšanā Valsts tehniskās uzraudzības jomā ar Latvijas Valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” Goda zīmi bronzā apbalvots Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Latgales reģiona nodaļas vecākais inspektors Vitolds Pleškāns. Tehniskās uzraudzības jomā Vitolds Pleškāns strādā kopš 1975. gada, nodrošinot tehniski atbilstošas un drošas traktortehnikas ekspluatāciju darba vietās. Klienti viņu raksturo kā prasīgu, bet tajā pašā laikā arī atsaucīgu, pieklājīgu un zinošu inspektoru, kurš ir liels tehnikas progresa ieviešanas līdzzinātājs un atbalstītājs.

“Gandrīz katru no jums es pazīstu personīgi un varu droši apgalvot, ka ar jums visiem būtu gatavs doties izlūkos. Paldies par jūsu godprātīgo, pēc labākās sirdsapziņas paveikto darbu Latvijas labā!” sveicot Goda zīmju saņēmējus, uzsvēra Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. “Paldies arī fondam “Lāčplēsis”, kas godam pilda savu uzdevumu, novērtējot mūsu izcilākos līdzcilvēkus.”

Kā pastāstīja Latvijas Valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” viceprezidents, 12. Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, fonds ir dibināts ar mērķi apvienot cilvēkus, kuri stāvējuši pie Latvijas dzimšanas, kuri 1919. gada 11. novembrī aizstāvējuši Latviju un kuri piedalījušies turpmākajās cīņās, lai sargātu Latviju un veicinātu mūsu valsts izaugsmi. Fonds ieplānojis arī turpmāk ar Goda zīmēm izcelt tos cilvēkus, kuri ieguldījuši nozīmīgu darbu, lai stiprinātu neatkarīgās Latvijas labklājību.

 FOTOGALERIJA

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Latgales Reģionālās TV sižets

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0