Pavasara tiergs Borovajā

Publicēts 13.05.2015

Saulainais desmitā maija, Mātes dienas, rīts šogad Latviju modināja īpaši sirsnīgi, ar putnu dziesmām un dievnamu zvaniem. Arī malltiešiem pirms Mises Rozentovas draudzes baznīcā bija jāpaspēj uz tirgu. Ar pasākumu „Pavasara tiergs Borovajā”Maltas kultūras nama darbinieki cerēja izvilināt no mājām savus mīļos maltiešus, lai kopā priecātos par burvīgo pavasari un sveiktu mīļās māmiņas Mātes dienā.

Mātes sūtība – silts pavards un azaids galdā, tādēļ tirdziņš laukumā pie kultūras nama aicināt aicināja mazus un lielus, ģimenes ar bērniem un mazbērniem. Ir taču pavasaris, vēl kāda sēklu paciņa vajadzīga, kāda vietiņa dārzā augļu kokam vai košumkrūmam palikusies brīva, kāda puķe iestādāma. Maizīte, pīrāgi, medus un cukurvate bērniem, plecu lakati, grozi un Latgales podi. Keramiķa Aivara Ušpeļa paspārnē nu jau divus gadus šo seno amatu apgūst maltietis Aleksandrs Visockis. Arī todien laukumā pie kultūras nama Aleksandrs grieza ripu, Latgales mālu pārvēršot glītos podiņos. To visu varēja apskatīt un iegādāties. Kūrās ugunskurs, pannā čurkstēja pankūkas, lai visi tiktu pacienāti. Šo uzdevumu godam veica saimniece Silvija Krasnaščokova un palīdze Ingūna Grumolde. Brīvā gaisotnē, nogaršojot pankūkas, arī koncertprogramma stundas garumā nemanot izgaisa vējā. Muzicēja kapela „Malta”, dziedāja ansamblis „Kalinuška” un ciemiņu kolektīvs „Zapevočki” no Riebiņu novada Stabulnieku pagasta, dejoja austrumu deju grupas „Šeherezada” dejotājas.

Paldies visiem kas atnāca, atbrauca uz „Pavasara tiergu Borovajā”. Paldies pašdarbniekiem un viesiem, kas pielika roku pasākuma tapšanā.

 

Elīna Prusaka
Maltas KN vadītāja 

IMG_1354 IMG_1269 IMG_1280 IMG_1284 IMG_1288 IMG_1297 IMG_1305 IMG_1310 IMG_1316 IMG_1330 IMG_1339 IMG_1342

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0