Pēdējā aizraujošā skolas nedēļa Tiskādu vidusskolā

Publicēts 10.06.2015

2014./2015. mācību gadā mūsu skola iesaistījās makulatūras, izlietoto bateriju un veco elektroierīču vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai”, kuru organizēja „Zaļā josta”. Mūsu skolas skolēni ļoti aktīvi piedalījās šajā aktivitātē un balvā tika uzaicināti svētdien, 24. maijā uz Siguldu, kur apmeklēja pasākumu ar aktivitātēm, koncertu, apbalvojumiem un, protams, ļoti interesantām atrakcijām.

25.maijā 1.klases skolēni ar skolotājiem un vecākiem svinēja skaistus svētkus „Uz redzēšanos, 1.klase”. Viņi lasīja dzejoļus, dziedāja dziesmas, atcerējās pirmās klases skolas dienas, skatoties foto slaidos, baudīja svētku torti un palaida laternas.

Otrdien, 26. maijā mūsu skolā notika sportiski svētki „Tūrisma diena”, uz kuriem bija uzaicināti Kruķu struktūrvienības skolēni un skolotāji. Sporta skolotāji V.Kovaļovs un A.Mironovs organizēja visdažādākās sacensības: “purvs”, paralēlās virves, šķēršļu josla, komandas skrējiens, šautriņu mešana, mūsu novada kartes salikšana, ”peļu slazds”. Par tiesnešiem šajā dienā strādāja vidusskolēni un skolotāji. Visi tūrisma svētku dalībnieki ar interesi un možu garu piedalījās visos sacensību veidos. Un, protams, katrā vecuma grupā bija savi uzvarētāji. Skolēni katru gadu ar nepacietību gaida „Tūrisma dienu”, jo tā ir unikāla mūsu skolas tradīcija, kuru saglabāsim arī turpmāk.

27.maijā 6.-12.klašu skolēni ar skolotājiem devās aizraujošā ceļojumā uz Daugavpili. Viņi apmeklēja Ziemeļeiropā vecāko munīcijas rūpnīcu- Daugavpils Skrošu Rūpnīcu. Tajā esošais tornis ir Eiropā vecākais, kurā skrotis lej pēc 1782.g. Lielbritānijā izgudrotās tehnoloģijas- svins sastingst brīvajā kritienā. Mums bija iespēja iepazīties ar ceha iekārtu darbību, kā arī uzzināt par aizraujošu skrošu ražošanas procesu, aplūkot darba rīkus, ko izmantoja pagātnē un arī mūsdienās. Ekskursijas noslēgumā apmeklēja rūpnīcas šautuvi.Nākamā pietura bija Daugavpils zoodārzā. Dzīvnieku dzīve, paradumi, labvēlīga gaisotne- viss tas rādīja pozitīvas emocijas gan bērniem, gan skolotājiem.

Sākumskolas skolēni ar klases audzinātājām šajā dienā devās pavasara pārgājienos un kārtējo reizi iepazinās ar sava Silmalas pagasta skaistākajām vietām.

Šajā dienā bija jaukie svētki mūsu pirmsskolas bērniem. 6-gadīgie bērni atvadījās no savas pirmsskolas grupas. Ciemos bija atnākuši pasakas varoņi Buratīno, lapsa Alisa, kaķis Bazilio un pārbaudīja bērnu zināšanas, prasmes un iemaņas. Bērni dziedāja, dejoja un baudīja saldo mielastu.

4.klases skolēni atvadījās no sākumskolas , kopā ar savu pirmo skolotāju J.Bažanovu un vecākiem atcerējās sākumskolas gadus un iepazinās ar savu nākamo klases audzinātāju.

Mūsu Tiskādu vidusskola īsteno projektu „Dabas taka”. Apkārt skolas stadionam ir mežs, kur plānots izveidot „Dabas taku”. Katrai klasei ir sava takas daļa un skolēni ar skolotājiem un vecākiem vasaras laikā to labiekārtos. Takas izveidi 23.maijā uzsāka mūsu skolas vismazākie skolēni-pirmklasnieki-kopā ar saviem vecākiem un klases audzinātāju G.Žugunovu. Ceturtdien, 28. maijā skolēni ar skolotājiem turpināja darbu savās takas teritorijās un ieplānoja darbus vasaras periodam.

Un noslēdzās pēdējā skolas nedēļa ar pasākumu „Mēs kļuvām par gadu vecāki”. Pasākumu atklāja 1.klase ar leļļu teātra uzvedumu „Teremok”, tad direktore Olga Miseviča un direktores vietniece mācību darbā Elita Valenieka apbalvoja skolēnus par sasniegumiem olimpiādēs, mācībās, konkursos, sporta sacensībās, un noslēdzās pasākums ar jautru deju un skolas himnas kopējo dziedāšanu.

Sveika, vasara!

Direktora vietniece audzināšanas darbā Irīna Ščerbakova

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0