Pieejams ES fondu finansējums ģimenes ārstu prakšu attīstībai

Projekti

Ārstniecības iestādes un pašvaldības var pieteikties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumam ģimenes ārstu prakšu infrastruktūras pilnveidošanai. Šim mērķim projektu atlases apakškārtā, kas ilgs līdz 24. aprīlim, no ERAF pieejams vairāk nekā 3,1 miljons eiro.
Ģimenes ārstu prakses vietās ar ERAF līdzfinansējumu 85% apmērā un valsts budžeta līdzfinansējumu 9% apmērā būs iespējams veikt gan būvniecības un vides labiekārtošanas darbus, gan papildināt medicīnisko, saimniecisko un informācijas tehnoloģiju aprīkojumu un iegādāties mēbeles.
ERAF finansējumam šajā projektu atlasē var pieteikties ārstniecības iestādes, kas sniedz valsts apmaksātos ģimenes ārsta pakalpojumus vai nodrošina telpas, aprīkojumu šo pakalpojumu sniegšanai. Tāpat ERAF finansējumu var saņemt pašvaldības vai tās iestādes, kas nodrošina telpas, aprīkojumu ģimenes ārstu pakalpojumu sniegšanai.
ES fondu programmā, kas veicina veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, uzlabojot infrastruktūru ārstniecības iestādēs, ceturtās projektu atlases kārtas pirmajā apakškārtā ģimenes ārstu prakšu pilnveidei no ERAF pieejami 3 167 418 eiro un 335 373 eiro – valsts budžeta finansējuma.
Projektu iesniegumus Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) pieņems no š.g. 25. februāra līdz 24. aprīlim. Projektu iesniegumu atlases dokumentācija, kā arī iesniegumu sagatavošanai noderīga informācija pieejama CFLA mājaslapas sadaļā “Izsludinātās atlases”. Paziņojums par atklāto projektu atlasi 22. februārī publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.
Projektu iesniegumu sagatavošanai noderīga informācija tiks sniegta semināros Rīgā un reģionos martā un aprīlī – par šiem pasākumiem informācija būs pieejama CFLA mājaslapas sadaļā “Pasākumi”. Kontaktpersona papildu informācijai par projektu iesniegumu sagatavošanu - Izglītības, zinātnes un cilvēkresursu attīstības projektu atlases nodaļas vecākā eksperte Karina Visikovska, tālr. 20019248, karina.visikovska@cfla.gov.lv.
ERAF atbalsts ģimenes ārstu prakšu infrastruktūrai paredzēts darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība"  9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru" projektu iesniegumu atlases ceturtās kārtas ietvaros.
Avots: https://www.cfla.gov.lv