Pirmsskolas izglītības iestādes atsāk nodarbības 5-6 gadīgiem bērniem

Publicēts 14.05.2020

No 13. maija visās Rēzeknes novada pašvaldības izglītības iestādēs tiek atsākts mācību process obligātajā izglītības vecumā esošajiem bērniem klātienē. Atsākt mācības klātienē vai attālināti ir vecāku lēmums. Tiem 5-6 gadus veciem bērniem, kuru vecāki izvēlēsies atstāt bērnu mājās, pirmsskolas izglītības iestādes turpinās nodrošināt mācības attālināti.

Tika veikta aptauja izglītības iestādēs, kuras dati liecina, ka 181 audzēknis programmas apguvi turpinās klātienē, un 139 audzēkņu vecāki ir izvēlējušies programmas apguvi attālināti.

Līdz 12. maijam Rēzeknes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs darbojās dežūrgrupas, kurās uzņēma bērnus, ja vecākiem nebija iespējams citādi nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Arī turpmāk līdz ārkārtas situācijas atcelšanai dežūrgrupas strādās šādā režīmā.

Izglītības iestādēs tiek ievēroti visi piesardzības pasākumi. Tiek veikta pastiprināta telpu un virsmu mitrā uzkopšana, dezinfekcija un regulāra telpu vēdināšana. Darbinieku vajadzībām pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, cimdi, individuālie aizsarglīdzekļi.

Rēzeknes novada pašvaldība pateicas bērnu vecākiem, kuri atbildīgi ievēro Ministru kabineta noteikumus.

7. maijā veiktie grozījumi Ministru kabineta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” paredz pagarināt ārkārtas situāciju līdz 2020. gada 9. jūnijam. Līdz ar grozījumu pieņemšanu tiek mazināti ierobežojumi. Tas attiecas arī uz pirmsskolas izglītības iestādēm, nosakot iespēju pirmsskolas izglītības iestādēm kopā ar pašvaldību lemt par 5–6 gadus vecu bērnu mācībām klātienē vai attālināti.

Biruta Rīvāne,
Rēzeknes novada pašvaldības
pirmsskolas izglītības speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0