Pīterdiena Rogovkā – jau trīspadsmito reizi!

28.06.2017

Kultūra

Jau trīspadsmito gadu Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta pārvalde 29. jūnijā organizē pasākumu "Pīterdīna Rogovkā" – par godu izcilajam novadniekam – dzejniekam Pēterim Jurciņam, kurš šogad 17. decembrī svinētu 85 gadu jubileju. Plkst. 18.00 paredzēts piemiņas brīdis pie dzejnieka atdusas vietas Desetnīku kapsētā, bet plkst 20.00 ar plašu programmu sāksies Pīterdīnas svētki Rogovkas kultūras un sporta hallē.
Sākotnēji tie bija Dzejas svētki, kuros ar saviem dzejas lasījumiem piedalījās latviešu dzejnieki, tāpat savu attieksmi pret dzeju pauda citu radošo profesiju pārstāvji. Katru gadu šī pasākuma dalībnieki dalās atmiņās par Pēteri Jurciņu, lasa viņa dzeju, godinot arī viņa dižos novadniekus Andrīvu Jūrdžu, Pīteru Miglinīku un Antonu Kūkoju.
Kopš 2005. gada pirms šī pasākuma tiek izsludināts jauno literātu konkurss, lai veicinātu dzejas un prozas attīstību (sevišķi latgaliešu rakstu valodā), lai dotu iespēju pašizpausties. Šajā konkursā ir piedalījušies 43 jaunie literāti no dažādiem Latvijas novadiem.
Arī šogad Pēterdienas ieskaņā Nautrēnu pagasta pārvalde sadarbībā ar Latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociāciju izsludina jauno literātu konkursu (Nolikums).
Aicinām piedalīties, aicinām uz Pīterdīnu Rogovkā!
Veronika Dundure,
Latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācijas vadītāja