Pīteru ryucīņs 2015 Bērzgalē

Publicēts 06.07.2015

Pēterdienas priekšvakarā Bērzgales centrā jau otro gadu pulcējās motociklisti ar padomju laikā ražotajiem braucamajiem, lai piedalītos braucienā ar nosaukumu “Pīteru Ryucīņs 2015”. Startam bija sagatavoti 22 dažāda vecuma, markas un krāsas motocikli, vecākais no tiem bija 1949. gada IŽ, jaunākie – trīs 1990. gadā reģistrēti motocikli. Motociklu vadītāji bija parūpējušies, lai skaisti un interesanti izskatītos ne tikai moči, bet arī paši braucēji. Dalībnieku vidū bija motociklu īpašnieki no Bērzgales, kaimiņu pagastiem un Rēzeknes.

Galvenie pasākuma iniciatori un organizētāji ir trīs draugi, moču fani: Aivars Mediniks, Leons Jerumāns un Jānis Rancāns, kuri sevi dēvē: dūmu bīdru grupa “Es, Tu i Jī”. Pasākuma mērķis – izcelt no garāžām un šķūnīšiem un parādīt līdzcilvēkiem savu hobiju un aizraušanos, tā, lai pašiem prieks un citiem arī.

Pirms starta ceļavārdus braucējiem teica paši rīkotāji, Bērzgales pagasta pārvaldnieks Arvīds Dunskis un priesteris Andris Jonāns.

Šogad braucēji devās apmeklēt Pēterus Lendžu pagasta virzienā. Ceļā tika apmeklētas arī vēsturiskās vietas – Sarkaņu baznīca un rekolekciju māja, rakstnieka Ontona Rupaiņa dzimtās mājas Pūriskos, Mediņmuižas kungu kapi. Motociklu fani iegriezās arī keramiķu Vogulu mājās. Visu apmeklēto māju saimnieki saņēma rīkotāju pašu darinātas piemiņas veltes – saimniecībā allaž noderīgu uzgriežamo dēlīti ar iegrebtu brauciena nosaukumu.

Un tad – atceļš uz Bērzgali. Pussaliņā braucējus sagaidīja liels pulks interesentu, kuri parūpējās, lai braucējus pacienātu ar siltu zupu. Ar nelielām ķibelēm brauciens kopumā bija veiksmīgs.

Dalībnieku acīs bija gandarījums, prieks par labi izdevušos pasākumu. Un vēl labu laiku visi neizklīda, bet dalījās iespaidos par braucienu.

Paldies, puiši, par lielo uzdrīkstēšanos un uzņēmību, organizējot Pīteru ryucīni 2015!

Daila Ekimāne,
Bērzgales kultūras nama vadītāja

Foto: Daila Ekimāne un Lāsma Bernāne

Fotogalerija 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0