Projekta “Zaļā klase – 2016” konkurss ”Kosmiskais piedzīvojums”

Publicēts 12.07.2016

Tradicionāli katru gadu Gaigalavas pamatskola piedalās AS “Latvijas Finieris” Zaļās klases projektā. Arī šogad dabas draugu pulciņa bērni ar nepacietību gaidīja šī gada tēmas paziņošanu un pētījuma uzsākšanu. Šī gada tēma bija ļoti neparasta – ,,Kosmiskais piedzīvojums”. Tas nozīmēja, veikt pētījumu par mūsdienu kosmiskajām tehnoloģijām, to pielietošanu ikdienā un meža nozarē. Paralēli tam vajadzēja nofilmēt piecu minūšu filmu par kosmiskajām tehnoloģijām un iespējām dzīvot uz Marsa. Tēma tiešām ļoti sarežģīta un darbietilpīga. Mūsu skolas skolēniem tā deva iespēju radoši izpausties, jo piecu minūšu multfilmai paredzētos zīmējumus zīmēja visi skolas skolēni. Filmas tapšanā, filmas sižeta veidošanā piedalījās vecāko klašu skolēni. Filma tika ievietota sociālo tīklu facebook.com un draugiem.lv profilos.

‘Zaļās klases” projekta fināls notika 5. un 6. jūlijā Abragciemā. Šogad Bērnu zinātnes centrs “Z(in)oo” organizēja radošās darbnīcas, kurās skolēni un skolotāji varēja izpausties, būvējot raķetes un palaižot tās lidojumā, olu sagatavošanā katapultu lidojumam, izmēģināt staigāt ar ķekatām un daudz vēl citu pārbaudījumu. Pats interesantākais bija tas, ka arī skolotāji šogad bija iesaistīti visās aktivitātēs. Pirmās dienas vakarā Bērnu zinātnes centrs “Z(in)oo” demonstrēja dažādus eksperimentus, radot interesi par ķīmiju un zinātni, skaidroja eksperimentu būtību.

Pirmās dienas beigās mūs iepazīstināja ar dienas veikumu – punktu reitingu, ko bijām nopelnījuši darbojoties darbnīcās. Gaigalavas pamatskolas komandai pirmajā dienā bija ļoti labi veicies, jo starp četrpadsmit skolu komandām mēs bijām ceturtie. Tas bija labs rezultāts un gandarījums par paveikto.

6. jūlijā saglabājās intriga par skolu kopvērtējumu. Skolu apbalvošanā atklājās, kā tika novērtēti mājas darbi, kā balsoja skatītāji par filmu un cik pareizi bija izpildīti mājas uzdevumi. Gaigalavas pamatskolas komanda kopvērtējumā konkursā “Kosmiskais piedzīvojums” ieguva 2. vietu.

Liels paldies AS “Latvijas Finieris” par ieguldīto darbu, izdomu un divām ļoti jauki pavadītām dienām pie jūras. Gaigalavas pamatskolu “Zaļās klases” finālā Abragciemā pārstāvēja komanda: Evija Bolmane, Guna Ezeraša, Kaspars Rudzusieks, Rolands Stanka, Agate Matisane, Dainis Rutulis, Aivars Plušs, Imants Spīčs, Vineta Bolmane, Jānis Počs, skolotājas Vija Armuška un Maruta Krustāne.

Vija Armuška,
Gaigalavas pamatskolas interešu izglītības skolotāja 

IMG_0231

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0