Pušā īstenots jaunatnes iniciatīvu projekts — velomaratons „Atved Leigū!”

Publicēts 30.06.2014
Velomaratona dalībnieki Pušā

Pirms pašiem Līgo svētkiem, 22. jūnijā, Pušas pagastā jau otro gadu notika velomaratons „Atved Leigū!”.  Sacensībām bija pieteikušies 18 jaunieši, tomēr pretoties lietainajam un vēsajam laikam uzdrošinājās vien astoņi dalībnieki vecumā no 10 – 30 gadiem no dažādiem Rēzeknes novada pagastiem. Sacensību dalībniekiem ar velosipēdu bija jāmēro 16 km garš ceļš apkārt Pušas ezeram gan pa meža, gan grants, gan asfalta ceļu.
Par sacensību uzvarētāju kļuva Maltas pagasta iedzīvotājs Edgars Jasmans, kas distanci veica 34 min. 45,76 sek. Par 2. vietas ieguvēju kļuva pušānietis Aleksandrs Kudrjašovs, kas no uzvarētāja atpalika par 7 minūtēm, distanci veicot 41 min. 41,18 sek. Savukārt 3. vietā palika Griškānu pagasta iedzīvotājs Aldis Butlers, kurš distanci veica 44 min. un 8,59 sek.

Visi sacensību dalībnieki saņēma vērtīgas balvas, diplomus, medaļas un kausus, kuras tika sarūpētas ar Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes un Pušas pagasta pārvaldes finansiālu atbalstu.

Velomaratons tapis Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes rīkotā jaunatnes iniciatīvu projekta ietvaros. Projekta mērķis bija popularizēt riteņbraukšanu, velosportu un orientēšanos kā visiem pieejamus aktīvas atpūtas un veselību veicinošus sporta veidus, popularizēt velosipēdu kā videi un cilvēkam draudzīgu transportlīdzekli, veicināt saturīgu brīvā laika pavadīšanu bērnu, jauniešu un pieaugušo vidū. Velomaratons deva iespēju aizraujošā veidā apskatīt interesantus, kultūrvēsturiskus un skaistus apskates objektus Pušas pagasta teritorijā un nostiprināt sadraudzību starp Rēzeknes novada jauniešiem.

Līgo velomaratons Pušā jau ir kļuvis par labu tradīciju. Arī nākamgad pušānieši labprāt ciemos gaidīs vēl kuplāku dalībnieku skaitu un novada aktīvākos velobraucējus!

Mārīte Krasnobaja
Biedrība „Muosys MM”

Velomaratona uzvarētāji

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0