Radītprieks Bērzgales pamatskolā

Publicēts 28.04.2016

Vizuālās mākslas pulciņš “Radītprieks” Bērzgales pamatskolā darbojas ne mazāk kā 25 gadus. Bērni zīmē, pavasarī un vasarā iet plenērā, veido no dažādiem materiāliem, sākot no sālsmīklas līdz ģipša liešanai un īstai flīžu mozaīkai. Audzēkņu darbi piedalījušies neskaitāmos konkursos un izstādēs.

Māksliniekam, mazam vai lielam, ir svarīgi, ka viņu atzinīgi novērtē un ar cieņu izturas pret viņa darbu. Tāpēc ir svarīgi piedalīties izstādēs, lai parādītu bērnu jaunradi.

Vizuālās mākslas pulciņa “Radītprieks” vadītājai ir ideja, kā radoši papildināt bērnu aktivitātes ikdienā, padarot tās noderīgākas bērnu iztēlei un jaunu prasmju atklāšanai sevī. Tā ir darbošanās ar apjomīgu mozaīku (ietekmējos no Antonio Gaudi un Hundertvasera). Tāpēc vajadzīgi dažādi tehniski materiāli. Dažādi materiāli mums ir iekrāti no skolas remontiem (gāzbetona bloku atgriezumi). 2014. gadā bērni jau ir iepazinuši darbošanos ar flīžu mozaīku, veidojot plakanus darbiņus, visiem tie ļoti patika.

Bērzgales pamatskola Nautrēnu vidusskolas struktūrvienība šogad februārī piedalījās Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes rīkotajā projektu konkursā materiālās bāzes papildināšanai vizuālās mākslas aktivitātēm. Projekts tika atbalstīts un saņēma finansējumu 180.00 EUR. Par šiem līdzekļiem tika iegādāti materiāli vizuālās mākslas pulciņa “Radītprieks” darbībai: keramikas sienas flīzes, flīžu griezējs, dažāda veida krāsas, krāsainais papīrs, gleznu rāmīši, u.c. pulciņa darbam nepieciešamas lietas. Ar iegādātajiem materiāliem bērni gleznos gan guaša tehnikā, akvareļtehnikā, grafikas (zīmulīši, flomasteri) tehnikās, gan veidos vitrāžas.

Visiem bērniem patīk darīt kaut ko jaunu, nebijušu, tāpēc piedāvāšu veidot skulptūras no gāzbetona un aplīmēt tās ar mozaīku. Maijā, kad ir silts, bērniem patīk darboties ārā, tur varēs gan zīmēt, gan gleznot un veidot.

Skola nav liela, tāpēc katram bērnam ir iespēja atrast sev tīkamu nodarbi vizuālās mākslas pulciņā.

Mācību gada beigās rīkosim darbu izstādi. Tā kā šogad ir plānots skolā rīkot absolventu salidojumu, varēsim plašai publikai piedāvāt sava darba rezultātus. Te lieti noderēs zīmējumu izstādīšana glītos rāmjos.

 

Silvija Barkāne,
pulciņa “Radītprieks” skolotāja 

20160414_102310 (774 x 1032) Fotoattēls0480 Fotoattēls0542 Fotoattēls0544 Fotoattēls0548

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0