Radošā darbnīca “Gaiss” Maltā

Publicēts 11.12.2018

Maltas vidusskolā projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros 27. oktobrī notika radošo darbnīcu cikla “Četras stihijas: gaiss, ūdens, zeme, uguns” trešā darbnīca “Gaiss”, kuru organizēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija. Nodarbībās piedalījās 75 skolēni.

Skolēniem interesantā un viegli saprotamā veidā tika izstāstīts par gaisa nepieciešamību mūsu ikdienas dzīvē. Tika runāts arī par klimata izmaiņām un to, kā tās ietekmē pasauli. Lai skolēniem būtu interesantāk, tika demonstrēti dažādi eksperimenti, kuros ļāva iesaistīties arī skolēniem. Tie bija: vulkāns, ziloņa putas, brīnumainais hēlijs.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Pārtikas pārstrādes laboratorijas pārstāve vadīja nodarbību “Gaiss” pārtikā. Sākumā izstāstīja, kā gaiss ietekmē pārtikas produktus, kā notiek miltu sijāšana, kāpēc nepieciešams to darīt, kā karstais gaiss ietekmē mīklas cepšanas procesu. Skolēni tika sadalīti četrās grupās, katrai grupai bija iedotas plaucētās mīklas izstrādājuma tehnoloģiskās kartes, pēc kurām skolēni strādāja. Skolēni sijāja miltus, gatavoja plaucēto mīklu, tad ar dekoratīvo “šprici” veidoja uz paplātes kūciņas “Vecrīga”. Kamēr mīkla cepās, skolēni gatavoja krēmu – berza biezpienu caur sietu, putoja saldo krējumu. Kad izcepās plaucētās mīklas cepumi, skolēni pildīja tos ar krēmu, apkaisīja ar pūdercukuru un degustēja.

Paldies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pārstāvjiem par interesantajām nodarbībām!

 

Maltas vidusskolas skolotājas Skaidrīte Babre un Rita Siņavska

logo app

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0