Radošās darbnīcas “Būvēsim sapņu māju” Dricānu vidusskolā

Publicēts 03.12.2018

ESF projekta 8.3.2.2./16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros Dricānu vidusskolā arī 2018./ 2019.mācību gadā ir ieplānotas divas radošās darbnīcas STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātika) un vides jomā sākumskolas un pamatskolas izglītojamajiem.

Ceturtdien, 29. novembrī sadarbībā ar Izglītības un inovāciju attīstības centra “LoDe” pārstāvēm Dricānu vidusskolā notika pirmā radošā darbnīca “Būvēsim sapņu māju” 4.-5. klašu skolēniem.

Darbnīcās bērniem bija uzdevums – no otrreiz izmantojamajiem materiāliem konstruēt savu sapņu māju. Darbojoties grupās, skolēni radīja kopējus darbus, vienlaicīgi attīstot savas spējas un talantus, kā arī iegūstot zināšanas konkrētajā jomā.

Nodarbības iesākumā radošo darbnīcu vadītājas Lolita un Elvita sniedza nelielu prezentāciju par to, kādi ir priekšnoteikumi, lai veiksmīgi uzbūvētu māju, kurā var dzīvot. Parādīja, kādi ir arhitektūras stili un kādas mēdz būt sapņu mājas ne tikai iedomās, bet arī realitātē – pasaulē un tepat Latvijā.

Iedvesmojoties no redzētā un dzirdētā, skolēni tika aicināti īstenot savas ieceres un uzbūvēt māju. Vairāku stundu garumā skolēni aizrautīgi darbojās, izmantojot dažnedažādākos otrreizējās pārstrādes materiālus. Jāteic, ka bērnu fantāzija un izdoma ir vienreizēja, jo rezultātā tapa krāšņas sapņu mājas! Nodarbības noslēgumā katrs prezentēja savu veikumu.

 

 

Atbildīgā par projekta ieviešanu skolā Ilona Vilcāne

logo visc

sm_1sm_4 sm_8 sm_9 sm_14 sm_18

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0