Radošuma diena Rēzeknes novada pašvaldībā

26.03.2012

SPARK

„Tā bija vienreizēja iespēja gūt jaunas idejas gan darbam, gan savai pašizaugsmei,” tā par piedāvātajām iespējām Radošuma dienā, ko Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde organizēja Radošuma nedēļas ietvaros, teica klātesošie. Pirmajā dienas daļā projekta „Radošuma pils” trenere Ilga Šļubčenko vadīja radošo metodisko darbnīcu „Domāšanas metodes radošuma un sadarbības veidošanai”, kurā novada izglītības iestāžu pedagogus iesaistīja Sešu domāšanas cepuru metodes apguvē. Tālāk Radošuma dienas dalībnieki tika aicināti apgūt jaunas prasmes un ierosmes darbam un pašizaugsmei desmit radošajās darbnīcās, kur 11 skolotāji  rādīja savas mākas un talantus dažādās jomās.
Iveta Alika no Feimaņu pamatskolas demonstrēja tērpa rotājumu (ziedi) izgatavošanu, bet tapošanas tehnikā veidotas piespraudes uzcakot mācīja Dekšāru pamatskolas skolotāja Ilze Valeniece. Ineta Melne un Ingūna Ludborža no Nautrēnu vidusskolas dalījās noslēpumos par japāņu tehniku kanzaši. Savukārt skolotājas no Audriņu pirmsskolas iestādes  Indra Dzene un Tatjana Laganovska aizrāva visus ar Iris folding tehniku, kas slēpj iespējas „spēlēties” ar salvešu materiāliem un krāsām, veidojot telpu rotājumus, apsveikumus un dāvaniņas. Maltas pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Iveta Vaišļa rādīja prasmi veidot aplikācijas no auduma, bet  Verēmu pamatskolas mājturības skolotāja Daina Dervenika  lieliski demonstrēja, kā vienkāršus materiālus (papīra aukliņas) pārvērst par telpas vai dāvanas rotājumu. Jaunā Kaunatas vidusskolas skolotāja Solvita Meļņičenko Radošuma dienas ietvaros interesentus ieveda aizraujošajā pērlīšu rotu tehnikā.  Inta Bule, Maltas  bērnu un jauniešu centra skolotāja, atklāja filcēšanas iespējas, bet pie Ritas Siņavskas no Maltas 1. vidusskolas varēja apgūt māku, kā izgatavot apsveikumus vai ielūgumus, izmantojot skeletlapas.
Katrs, kurš apmeklēja radošās darbnīcas, guva kādu jaunu ideju, pierādīja sev, ka arī pats spēj izveidot mākslas darbu un darīt savu dzīvi krāsaināku un bagātāku.
Liels paldies pedagogiem par atsaucību un drosmi demonstrēt savas aizraušanās un talantus ārpus pedagoģiskās darbības!
Semināru finansē Eiropas Savienības programmas Comenius projekts „Step2Peak, Activate&Respond2Kids” (saīsinājums SPARK) un Rēzeknes novada pašvaldība. Projekta latviskais nosaukums ir „Dzirkstele”, un tas turpināsies līdz 2013. gada augustam.
Informāciju sagatavoja:
Izglītības pārvaldes speciāliste,
radošuma dienas organizatore
Elita Opincāne

Click to listen highlighted text!