Rāznas ezerā konstatē nelikumīgas zemūdens medības

Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas darbinieki aizvadītajā nedēļas nogalē, 2015. gada 23. maijā, saņēma informāciju par iespējamām zemūdens medībām Rāznas ezerā. Pārbaudes rezultātā tika notverts Rēzeknes iedzīvotājs ar nelikumīgi nomedītām zivīm – sešiem plaužiem (brekšiem) un divām līdakām. Ierosināta administratīvā lietvedība par Makšķerēšanas noteikumu pārkāpumu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

Dabas aizsardzības pārvalde pateicas vietējiem iedzīvotājiem, kas savlaicīgi ziņoja par iespējamo pārkāpumu, kā rezultātā operatīvi izdevās aizturēt aizdomās turēto.

Makšķerēšanas noteikumu 7.punkts nosaka, ka zemūdens medību rīku izmantošana īpaši aizsargājamo dabas teritoriju upēs un ezeros, izņemot privātos ezerus, kuros zvejas tiesības nepieder valstij, ir atļauta, ja par licencētās amatierzvejas – makšķerēšanas – kārtību ir saskaņots un attiecīgajā pašvaldībā pieņemts konkrētās ūdenstilpes zemūdens medību nolikums vai arī licencētās makšķerēšanas nolikums, kurā ir paredzētas zemūdens medības. Rāznas nacionālā parka teritorijā esošajās ūdenstilpnēs, izņemot privātos ezerus, kur zvejas tiesības nepieder valstij, zemūdens medību rīku izmantošana ir aizliegta. Izņēmums ir Ežezers, jo Dagdas novada pašvaldība ir pieņēmusi un Zemkopības ministrijā saskaņojusi licencēto zemūdens medību nolikumu, kas darbojas līdz 2016. gada 1. jūnijam.

Ar zemūdens medībām, tāpat kā ar makšķerēšanu, var nodarboties visur, kur to atļauj Ministru Kabineta noteikumi Nr.1498 "Makšķerēšanas noteikumi". Izņēmumi no iepriekšminētā ir iespējami atsevišķās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kurās saskaņā ar šo teritoriju individuālajiem aizsardzības un izmantošanas noteikumiem ir noteikti aizliegumi vai ierobežojumi makšķerēšanai, zemūdens medībām un rūpnieciskai zvejai.

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļa
Papildus informācija:
Regīna Indriķe