Rāznas Nacionālā parka ceļotāju dienā plašs tūrisma piedāvājuma klāsts

Publicēts 09.08.2017

Popularizējot Rāznas Nacionālā parka (Rāznas NP) dabas bagātības un tūrisma iespējas, sestdien, 5. augustā, Rāznas NP norisinājās pirmā Ceļotāju diena. Pārgājienos, lauku saimniecību aktivitātēs, izstādēs, izglītojošās un radošās aktivitātēs kopumā piedalījās vairāk nekā 150 apmeklētāju.

“Pirmā Ceļotāju diena norisinājās Rāznas NP 10 gadu jubilejas zīmē. Nedēļas nogales vasarā ir piepildītas ar dažādiem pasākumiem, tamdēļ esam gandarīti par pasākumā iesaistīto tūrisma pakalpojumu sniedzēju un apmeklētāju skaitu. Arī laika apstākļi sestdien lutināja, un tas rosināja daudzas ģimenes un draugu grupas apmeklēt teritoriju un saturīgi pavadīt dienu dabā. Daudzi apmeklētāji atzina, ka uzzinājuši daudz jauna par Rāznas Nacionālo parku, tostarp par tūrisma produktiem, interesantām nodarbēm,” stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe.

Rāznas Nacionālais parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kur dabas un ainavas vērtības palīdz atklāt Andrupenes purva taka, Akmeņu taka un Lielā Liepukalna skatu tornis. Te atrodas arī tūristu iecienīti objekti – Mākoņkalns, Andrupenes lauku sēta un Lūznavas muiža. Ceļotāju diena bija pilna iespaidiem un neparastām sajūtām tūristiem interesantos objektos – niedru jumtu darbnīca, bišu muiža, ģitāru darbnīca, muzeji privātkolekcijas, buru laiva “Sea esta” u.c. Pirmās Ceļotāju dienas dalībnieku vidū bija 13 vietēji uzņēmēji, Jaundomes muižas vides izglītības centrs un Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Rāzna”, Lūznavas muiža un muzejs “Andrupenes laku sēta”.

Apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar zivju kūpināšanas procesu, uzzināt par darbiem bišu dravā, darboties ar mālu, nogaršot pašceptu maizi un zāļu tējas, iepazīt dabas vērtības un apmeklēt kultūrvēstures pieminekļus. Pateicoties sadarbībai ar Latvijas Dabas fondu, Ceļotāju dienā bija iespēja apskatīt brīvdabas izstādi un noskatīties filmu par lielo dumpi. Apmeklētājus šajā dienā sagaidīja arī dažādas spēles un radošā darbnīca dabas izglītības centrā “Rāzna”, K.Keleša zīmējumu izstāde un J.Stašules dzejas darbi. Salāja ezera apkārtni, priežu mežus uz osveida reljefa formām varēja iepazīt velobraucēji un nūjotāji, – tiesa, viņu šoreiz nebija daudz. Velobraucēji mēroja apmēram 43km garu apļveida maršrutu no Lipuškiem uz Andrupeni un atpakaļ, nūjotāji – apmēram 10 km garu maršrutu no Salāja ezera gar Asariņa ezeru līdz Andrupenei.

“Dabas tūrismam īpaši aizsargājamās dabas teritorijās ir attīstības perspektīvas. Latvijas daba, nacionālie parki ir mūsu priekšrocība. Par tiem arvien lielāku interesi izrāda ceļotāji, jo īpaši ārvalstu ceļotāji. Ir svarīgi dot iespēju tūristam iepazīt ne tikai dabas vērtības, bet arī konkrētam reģionam raksturīgo saimniekošanu, kulināro mantojumu, tradīcijas. Uzņēmēji, darbojoties Rāznas Nacionālā parka teritorijā, veic būtisku darbu dabas tūrisma piedāvājuma un lauku vides attīstībā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Ceram, ka Rāznas NP 10 gadu jubilejas zīmē aizsāktā akcija kļūs par ikgadēju tradīciju,” viedokli pauž Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize.

Pasākumu organizēja Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija sadarbībā ar Rāznas NP teritorijas uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām.

Elīna Ezeriņa,
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja

E. Kairiša - radošā darbnīca K.Keleša zīmējumi un J.Stašules dzeja  Radošā darbnīca DIC Rāzna Ceļotāji varēja baudīt Rāznas burvību līdz pat vēlam vakaram Sajūtu taka Buru laiva Rāznā Izstāde Lielais dumpis

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0