Realizēts jaunatnes neformālo apmācību projekts “Vesels jaunietis- aktīvs jaunietis”

Publicēts 27.07.2016

Pirmajā dienā jauniešiem bija jāveic komandu saliedēšanas uzdevumi un bija iespēja apmeklēt semināru par pašaizsargāšanās paņēmieniem, kā arī apmeklēt viesu namu “Veselības sala” Lūznavas pagastā, kur jaunieši uzzināja, kas ir svaigēšana.

Otrajā dienā jaunieši devās apskatīt Gaigalavas pagastu, apmeklēja Teirumnieku purva taku, elpoja meža svaigo gaisu, ēda mellenes un aktīvi sportoja ūdens tūrisma attīstības centrā “Bāka”, kā arī peldējās Lubānas ezerā un gatavoja veselīgu maltīti uz ugunskura.

Trešajā dienā jaunieši devās uz “Raibo kumeļu pauguriem” Kaunatas pagasta Šļakotos, kur katram jaunietim bija iespēja izjāt ar zirgu un vēlāk apmeklēja Lielo Liepu kalnu, kur uzrāpās augstākajā koka skatu tornī Latvijā (34 m). Vēl jauniešiem tika sniegta informācija par pirmo palīdzību un spēlētas atjautības spēles.

Ceturtajā dienā jaunieši pirmo dienas daļu ļoti radoši darbojās. “Kaktusu radošajā darbnīca” jauniešu centrā “Strops” viņi katrs sev darināja interjera dekoru, bet pēc tam devās uz podnieka Ēvalda Vasilevska darbnīcu, kur no māla izveidoja vāzīti vai krūzīti. Dienas otro daļu jaunieši pavadīja svaigā gaisā pie Rāznas ezera “Malukštā” ar aktīvām spēlēm un interesantiem uzdevumiem un nakšņošanu teltīs.

Piektajā dienā bija neformālo apmācību noslēgums, kurā jauniešiem bija iespēja padalīties ar savām izjūtām un izvērtēt piedzīvoto.

Paldies Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldei par finansējuma piešķiršanu.

Jaunieši ir gandarīti un priecīgi par jauniegūtajām zināšanām, pieredzi un lietderīgi pavadīto laiku.

Santa Kairiša,
projekta koordinatore

DSC02015 DSC02060 DSC02103 DSC02135 DSC02151 DSC02163

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0