Rēzeknē noslēgušās CSDD jauno velosipēdistu sacensības

Publicēts 26.05.2015

Vakar, 25.maijā, Rēzeknē norisinājās CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību 29. un 30. posms, kurā par uzvaru cīnījās jaunie velosipēdisti no Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Viļānu novada.

Šajās sacensībās Rēzeknes novadu pārstāvēja Bērzgales pamatskolas Nautrēnu vidusskolas struktūrvienība un Gaigalavas pamatskola, bet no Viļāniem un Viļānu novada CSDD jauno velosipēdistu sacensībās piedalījās Viļānu vidusskola un Dekšāru pamatskola. Četru komandu konkurencē 693 punktus un pirmo vietu izcīnīja komanda „Bērzgale” no Bērzgales pamatskolas Nautrēnu vidusskolas struktūrvienības. Tās sastāvā bija Viktorija Žukova, Laura Lucatnika, Anna Tripane, Elmārs Kurdeko, Edvards Rancāns, Ralfs Kopels un skolotāji – Oļegs Žukovs un Irina Žukova. Individuālajās sacensībās stiprākā izrādījās Sofija Mazlobojeva.

Savukārt no Rēzeknes pilsētas „Jauno satiksmes dalībnieku forums” otrajā kārtā – Latvijas finālā piedalīsies Rēzeknes 5.vidusskolas apvienība „Smile face”: Raivis Klapins, Rolands Sangovičs, Rūdolfs Zagorskis, Annija Kārkliniece, Grieta Ančupāne, Līga Lāce un skolotājs Ivars Silickis.

Skolēni sacensībās apliecināja savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, pirmās palīdzības sniegšanu, velosipēda tehnisko uzbūvi, kā arī viņiem bija jāveic braucieni divās trasēs.

Kopējie rezultāti – Rēzeknes pilsēta:

  • 1.vieta komandai „Smile face” no Rēzeknes 5.vidusskolas; 525 punkti;
  • 2.vieta komandai „Formula” no Rēzeknes 2.vidusskolas; 390 punkti;
  • 3.vieta komandai „X First” no Rēzeknes 5.vidusskolas; 362 punkti.

Kopējie rezultāti – Rēzeknes, Viļānu novads:

  • 1.vieta komandai „Bērzgale” no Bērzgales pamatskolas Nautrēnu vidusskolas struktūrvienības; 693 punkti;
  • 2.vieta komandai „Gaigalava” no Gaigalavas pamatskola; 477 punkti;
  • 3.vieta komandai „Virāža” no Viļānu vidusskolas; 423 punkti;
  • 4. vieta komandai „Velo braucēji” no Dekšāru pamatskolas; 242 punkti.

Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem.

Pēdējais mačs paredzēts trešdien, 27.maijā, plkst. 11:00, Gulbenes pilsētas stadionā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Gulbenes pilsētas un novada.

„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).

Informāciju sagatavoja:
Elīna Gārbena,
e-pasts: elina@stipriem.lv

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0