Rēzeknē notiks hakatons jeb tehnoloģiju maratons „Startup Slalom IT Rezekne”

Oktobra izskaņā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notiks Startup Slalom pasākums „Startup Slalom IT Rezekne”. Šī būs vienreizēja iespēja Latgales un ne tikai reģiona jauniešiem un uzņēmējiem iesaistīties hakatonā, kur varēs satikt domubiedrus un izveidot stipras komandas, lai attīstītu savas biznesa idejas līdz strādājoša prototipa līmenim. Šis pasākums ir domāts dažādu sfēru pārstāvjiem – studentiem, programmētājiem, web dizaineriem, mārketinga un projektu vadītājiem, startup entuziastiem un biznesa orientētiem cilvēkiem, kuri grib izmēģināt savus spēkus un lietderīgi pavadīt brīvdienas.
Organizatori parūpēsies par programmas kvalitāti un mentoru atbalstu, lai arī pēc hakatona dalībnieki varētu turpināt attīstīt savu biznesa projektu ar vēl nebijušu enerģiju un jaunām praktiskām zināšanām. Dalība pasākumā ir bezmaksas, tiks nodrošināta ēdināšana. Startup Slalom dalībniekiem nav vecuma vai kvalifikācijas ierobežojuma.
Hakatons jeb tehnoloģiju maratons ir pasākums, kas ilgs 48 stundas. Tā mērķis ir izveidot jaunas komandas un radīt jaunus tehnoloģiskus risinājumus. Sākotnēji katrs, kuram ir biznesa ideja, prezentē tās visiem pārējiem dalībniekiem, kas ir IT, dizaina, mārketinga un projektu vadības entuziasti. Pēc tam dalībnieki izvēlas, pie kuras idejas attīstīšanas viņi strādās turpmākās divas dienas, svētdien vakarā komandas prezentē savus gatavos projektus žūrijai (investoriem). Tiks piesaistīti pieredzējušie mentori, kuri varēs sniegt padomus dizaina, programmēšanas, mārketinga un projektu vadības jautājumos. Šī hakatona tematika ir saistīta ar dažādiem IT risinājumiem – mobilajām aplikācijām, interneta platformām un citiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju rīkiem. Konkrētu tēmu dalībnieki var izvēlēties paši.
Hakatons sākas 27. oktobrī plkst. 18.00, bet pirms oficiālās pasākuma atklāšanas būs īpašais workshops idejas autoriem, kur viņi varēs attīstīt savas idejas un labāk sagatavoties tās prezentēšanai auditorijai. Piektdienas vakarā pasākuma dalībnieki, kuri būs izstrādājuši savas biznesa idejas, prezentēs tās pārējiem dalībniekiem. Pēc tam katrs dalībnieks izvēlēsies, kuras idejas attīstīšanas komandā viņš vēlas strādāt turpmākās 48 stundas. Tās idejas, kuras atbalsta lielākais dalībnieku skaits, tiek attīstītas tālāk.
Sestdien, 28. oktobrī, komandas strādās ar pieredzējušajiem biznesa un tehnoloģiju mentoriem, kuri palīdzēs viņiem labāk izprast savu biznesa modeli un izvēlēties piemērotākus tehnoloģiskos risinājumus. Svētdien, 29. oktobrī, komandas prezentēs savus gatavos projektus žūrijai, starp kuriem būs arī investori. Mērķis – strādājot komandās, pārbaudīt savas biznesa idejas un izveidot tehnoloģijās balstītu risinājumu.
Līdz 23.oktobrim hakatonam iespējams pieteikties: http://ej.uz/StartupSlalomRezekne. Vairāk informācijas: Alona Belinska (e-pasts: alona@startin.lv; tālr. 26384077; https://www.facebook.com/StartupSlalom/; http://startupslalom.lv/

Noklikšķini, lai noklausītos iezīmēto tekstu!