Rēzeknē notiks mācību seminārs "Zaļās ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (ĢIS)"

Lai veidotu zaļāku un pievilcīgāku Igaunijas-Latvijas-Krievijas pierobežas pilsētu, tai skaitā Rēzeknes, vidi gan to iedzīvotājiem, gan apmeklētājiem, atbilstoši "zaļās vadības" politikai, labajai praksei un zaļajām inovācijām, Eiroreģiona „Ezeru zeme” Latvijas birojs sadarbībā ar Daugavpils Universitāti organizē mācību semināru "Zaļās ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (ĢIS)". Seminārs notiks Rēzeknē no 2013.gada 10. līdz 12.aprīlim.
Mācību seminārs paredz praktisku zināšanu un iemaņu, kas nepieciešamas, lai efektīvi organizētu un īstenotu pilsētu zaļo menedžmentu, apgūšanu 22 Rēzeknes pilsētas domes un Rēzeknes novada domes speciālistiem, kuri pašvaldībā atbild par zaļo teritoriju apsaimniekošanu un plānošanu (vides speciālisti, būvvaldes, attīstības un plānošanas nodaļas, komunālās saimniecības speciālisti u.c.). Šī būs semināra pirmā daļa un tās laikā Daugavpils Universitātes eksperti un pasniedzēji iepazīstinās klausītājus ar ĢIS iespējām un to pielietojumu pašvaldībās. Klausītāji varēs uzzināt par ĢIS kā lēmumu atbalsta sistēmu, ko var izmantot telpisko resursu pārvaldībā, ĢIS kā atbalstu jebkurā situācijā, kur svarīgi telpiskie dati, un ĢIS kā iespēju pašvaldību speciālistiem efektīvi pārvaldīt topogrāfisko materiālu un informāciju, kas saistīta ar to.
Seminārs tiek īstenots Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības Programmas projekta "Tartu, Rēzekne, Pleskava: zaļā pārvaldība ilgtspējīgai pilsētu attīstībai un teritoriālajai plānošanai Igaunijas-Latvijas-Krievijas robežpilsētās"/"GreenMan" ietvaros. Dalība seminārā – bezmaksas. Noslēgumā dalībniekiem būs iespēja saņemt apliecinājumu par piedalīšanos mācību seminārā.
Projektu ELRI-177 "GreenMan" līdzfinansē Igaunijas - Latvijas - Krievijas Pārrobežu sadarbības programma 2007.-2013. gadam Eiropas Kaimiņattiecību Prioritātes Instrumenta ietvaros. Projekta kopējais budžets: 1 948 194,78 EUR (1 369 191,29 LVL), t sk. ERDF līdzfinansējums 90% - 1 753 375,30 EUR (1 232 272, 16 LVL), nacionālais finansējums 10% - 194 819,48 EUR (136 919,13 LVL).
Projekta īstenošanas laiks: 2012.gada 1.maijs-2014.gada 30.aprīlis.

Laila Vilmane,
projektu vadītāja,