Rēzeknē startēs skriešanas seriāls “BIGBANK SKRIEN LATVIJA”

Publicēts 25.03.2015
Foto: Sergejs Kuzmins

Latvijas vērienīgākā skriešanas seriāla “BIGBANK Skrien Latvija” piektā, jubilejas sezona, tiks atklāta 6.aprīlī ar Rēzeknes pusmaratonu un Lieldienu svinēšanu Latgales sirdī. Vienlaikus šis būs arī Latvijas čempionāts 10 kilometru distancē.

”BIGBANK Skrien Latvija” mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu Rēzeknē, Latgalē un visā Latvijā. Kā ierasts skrējēji varēs izvēlēties sev parocīgāko distanci: rūdītākie skrējēji – pusmaratonu 21,0975km, tie, kuri vēlēsies cīnīties arī par Latvijas čempiona titulu vai veikt uz pusi īsāku distanci – NIKE 10 kilometru skrējienu, bet iesildīties skriešanas sezonai un labi pavadīt laiku ikviens var 5 km Tautas skrējienā un četrās dažādās Bērnu skrējiena distancēs, kuru garums būs 200 līdz 800 metri.

“Es ieteiktu ikvienam izvēlēties to distanci, kurā viņš jūtas visērtāk. Rēzekne ir skaista pilsētā un to noteikti varēs izbaudīt neatkarīgi no tā, vai izvēlēsieties skriet vienu vai četrus apļus. Sports šeit vienmēr bijis populārs, un prieks, ka tagad tik nozīmīga vieta atvēlēta arī man tuvajai vieglatlētikai,” atzīst Rēzeknes pusmaratona vēstnese, Latvijas rekordiste tāllēkšanā, daudzcīņniece Aiga Grabuste

Finišā visus dalībniekus, neatkarīgi no izvēlētās distances, gaidīs piemiņas medaļas un balvas no skrējiena atbalstītājiem. Rēzeknes pusmaratons pirmo reizi notiek vienlaicīgi ar Lieldienu svinēšanu, tāpēc skrējēji tiek gaidīti kopā ar ģimenēm, lai pēc skriešanas izbaudītu arī plašo kultūras programmu.

Reģistrēties “BIGBANK Skrien Latvija” pirmajam posmam – Rēzeknes pusmaratonam, kā arī iegūt papildus informāciju iespējams oficiālajā majāslapā – www.bigbankskrienlatvija.lv, kā arī Sportland veikalos visā Latvijā.

Skrējēji šogad tiek aicināti uz 7 posmiem visā Latvijā un skriešanu vērēs izbaudīt Rezeknē, Rīgā, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā, no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Tāpat kā iepriekšējos gados, „BIGBANK Skrien Latvija” ietvaros norisināsies komandu cīņa. Skriešanas seriāla organizatori aicina dalībniekus veidot komandas un pieteikt tās komandu cīņai kādā no trīs distancēm: Tautas skrējienā (4-6 km), NIKE Tautas skrējienā (~ 10 km) vai pusmaratonā (21,0975 km). 2014. gadā Rēzeknes pusmaratonā startēja 1757 skrējēju, bet visos 7 skriešanas seriāla posmos kopā uz starta izgāja 12388 dalībnieku.

Dalībnieki tiek aicināti pieteikties komandu cīņai

Sacensību programma:

05. aprīlī, Festivāla parkā, Pils ielā 7
16:00 Sacensību EXPO (dalībnieku numuru izņemšana)

06. aprīlī, Festivāla parkā, Pils ielā 7

  • 9:00 Reģistrācija, dalībnieku numuru izņemšana (tiek slēgta 30min. pirms konkrētās distances starta)
  • 11:00 STARTS bērnu distancēm (katra vecuma grupa startē atsevišķi)
  • 12:00 STARTS pusmaratona, 10km un 5km distancēs.
  • 14:30 Apbalvošanas ceremonija

 Kultūras programma:

06. aprīlī, Festivāla parkā, Pils ielā 7

  • 10:00-15:00 Darbosies svētku tirgus, bērnus priecēs trušu zoosēta.
  • 14:00-15:00 Aktivitātes ģimenēm kopā ar folkloras kopu “Vīteri”
  • Muzikāli priekšnesumi un rotaļas.
  • Interaktīvas vides instalācijas – šūpošanās, olu ripināšanas sacensības.

Ieeja bez maksas

6. aprīlī pl. 17.00 , Mazā zāle, Latgales vēstniecībā GORS, Pils ielā 4 - ”IĻĢI. Lieldienu koncerts.” Koncerta pirmajā daļā spēlēs visu „Saules meitu” – vienu no krāsainākajiem un daudzveidīgākajiem IĻĢU albumiem, kam piešķirts prestižākais apbalvojums latviešu mūzikā – Lielā mūzikas balva. 2.daļā skanēs fragmenti no IĻĢU vērienīgākās folkroka operas ar Raiņa dzeju „Spēlēju, dancoju”.
Ieejas maksa 12,00 €

Krista Vaivade
Projekta koordinatore
info@skrienlatvija.lv

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0