Rēzeknē un Viļānos norisināsies mācību maršs „Bayonet Vanguard”

Publicēts 02.02.2017

7. un 8. februārī Rēzeknes un Viļānu novados norisināsies mācību maršs “Bayonet Vanguard”, kurā piedalīsies vairāk nekā 160 karavīru un zemessargu no Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku kājnieku brigādes un Zemessardzes 32. bataljona, kā arī ASV 173. kājnieku brigādes 503. pulka 2.bataljona.

50, 3 kilometru garā mācību marša mērķis ir veicināt Latvijas un ASV karavīru sadarbību, demonstrēt sabiedroto klātbūtni, kā arī trenēt karavīru individuālo izturību kājnieku uzdevumu pildīšanai ziemas apstākļos.

Mācību maršā karavīrus un zemessargus pavadīs Latvijas kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas un ASV militārās apvidus automašīnas HMMWV.

8. februārī Rēzeknē, Raiņa parkā no plkst. 10:30 – 15:00 notiks tehnikas izstāde, kurā varēs aplūkot Latvijas un ASV militāro transportu, ekipējumu un ieročus, kā arī tikties ar Latvijas un ASV karavīriem un uzzināt vairāk par viņu dienesta pienākumiem.

Mācību maršs “Bayonet Vanguard” norisināsies no 6. līdz 9. februārim visās trijās Baltijas valstīs un Polijā, kur rotācijas “Atlantic Resolve” ietvaros dienesta pienākumus pilda ASV karavīri. Tas demonstrēs NATO spējas brīvi pārvietoties visā Alianses teritorijā, kā arī ASV nemainīgo ieguldījumu Baltijas valstu drošībā.

12. septembrī Ādažu poligonā ar desanta vingrinājumu “Bayonet Strike” Latvijā uz rotāciju atgriezās ASV 173.brigādes karavīri, lai pildītu dienesta pienākumus operācijā “Atlantic Resolve”. Spēja ierasties sabiedroto valstī ar desantu pierāda gatavību ātri reaģēt krīzes situācijās un pārvietot spēkus visā Eiropā, kur vien nepieciešams.

Iedzīvotāju ievērībai!

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta 
Preses nodaļas vecākā eksperte
Tālrunis: 67335224
E-pasts: daina.ozolina@mod.gov.lv