Rēzeknes novadā aizvadīts pirmais LEGO robotikas turnīrs

Publicēts 27.03.2018

Lai sekmētu skolēnu interesi par inženiertehniskajām profesijām, pilnveidotu bērnu un jauniešu vispārējās un speciālās tehniskās zināšanas un prasmes, kā arī lai veicinātu izglītības iestāžu LEGO robotikas pulciņu sadarbību un popularizētu LEGO robotiku bērnu un jauniešu vidū, Jaunstrūžānu pamatskola sadarbībā ar Rēzeknes novada Izglītības pārvaldi un Stružānu pagasta pārvaldi Strūžānu Kultūras centrā 24. martā organizēja Rēzeknes novada LEGO robotikas sacensības. Pasākumā piedalījās sešas komandas no Rēzeknes novada, viena no pilsētas, tāpat no Gulbenes, Preiļiem, Viļāniem un Aknīstes.

Sacensību dalībnieki sacentās divās disciplīnās LEGO Sumo un LEGO Līnijsekošana, izmantojot uz konstruktoru Mindstorms NXT2.0 un EV3 bāzes būvētus robotus.

Tiesneši bija skolēnu treneri un pasniedzēji, kā arī brīvprātīgie.

LEGO sumo disciplīnā labākais sniegums bija Gulbenes novada valsts ģimnāzijas audzēknim Hermanim Petručeņam (treneris Dzintars Ziediņš), otrais rezultāts rēzeknietim- Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra pārstāvim Jurim Vaņkovam (treneris Edmunds Kadakovskis), trešajā vietā- Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēknim Mārtiņam Ulpem (treneris Juris Erts).

LEGO līnijsekošanā tiesāšana notika trijās grupās, pirmajā labākais rezultāts Normundam Kokinam no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas (Juris Erts), Gustavam Grīnam no Nautrēnu vidusskola (treneris Ivars Igaunis), trešais Sintijai Potapovai un Solveigai Lozdai no Maltas vidusskolas (treneris Jānis Šaudiņš).

Otrajā grupā līnijsekošanas trase jau bija nedaudz sarežģītāka, un šeit labākais sniegums Ričardam Raitim Mikelim no Kaunatas vidusskolas (trenere Evita Kairiša), otrais rezultāts Andrim Mazuram Nautrēnu vidusskola, bronza Patrikam Dāvim Freiveldam no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas (treneris Dzintars Ziediņš). Trešajā grupā līnijsekošanai bija papildus uzdevums- šķēršļa apbraukšana, un šajā disciplīnā pirmā bija Maria Vaļuma Talkiu no Kaunatas vidusskolas(trenere Evita Kairiša), otrais rezultāts Edgaram Vonogam no Nautrēnu vidusskolas(treneris Ivars Igaunis).

Pasākumu atklāja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra, kurš novēlēja veiksmi visiem dalībniekiem, kā arī atzīmēja, ka daudzās novada skolās ir izveidota laba materiāli tehniskā bāze skolēnu radošajai darbībai: “Mēs piedalāmies dažādos projektos, lai iegādātos dažādas lietas skolēniem. Vairākās skolās ir LEGO robotu komplekti, kurus cenas dēļ ne katrs var atļauties, mums ir moderni printeri, šujmašīnas, mūsu skolēniem ir plašas iespējas darboties.”

Sacensību organizators un galvenais tiesnesis Ivars Igaunis ar pasākuma norisi ir apmierināts: ”Priecājamies, ka mums ir daudz ciemiņu, priecājamies arī par novada atbalstu. Uzskatu, ka pirmais robotikas turnīrs Rēzeknes novadā ir izdevies!”

Savukārt jau  aprīlī Rēzeknes novada Maltā norisināsies nākošais pasākums.
22.aprīlī plkst.10.00 – 17.00 Maltas daudzfunkcionālajā zālē (Skolas iela 5, Malta, Rēzeknes novads) notiks vērienīgs pasākums „Latvijas robotikas čempionāts RTA 2018”, ko organizē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultāte sadarbībā ar Rēzeknes novada domi.
Sacensību mērķis ir veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm un attīstīt robotiku Latgales reģionā.
„Idejas rašanās pirmsākumi meklējami jau tad, kad RTA vēl tikai sāka veidot sacensību robotus. Vairāku gadu garumā tika attīstīta ideja par robotu sacensību organizēšanu mūsu pusē un piedalīšanos tajās, lai uzlabotu sacensību garu savā starpā un uzlabotu cīņu kvalitāti,” stāsta RTA profesionālā bakalaura studiju programmas „Mehatronika” absolvents Kārlis Pīgožnis, kurš kopā ar RTA vieslektoru Daini Kļaviņu ir atbildīgie par to, lai šāda veida sacensības notiktu Rēzeknes novadā un tiktu nodrošināts, ka tās ir pēc iespējas aizraujošākas.
RTA Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka stāsta: „RTA studējošie robotikas sacensību pieredzi ir guvuši, piedaloties dažāda veida un līmeņa sacensībās gan Latvijā, gan Igaunijā, gan Lietuvā. Tagad esam sapratuši, ka esam gatavi sacensību organizēšanai un dalībai tajās. Ceram, ka čempionātā būs dalībnieki ne tikai no studējošo vidus, bet arī no skolu jauniešu puses. RTA vada interešu izglītības nodarbības tehniskajās nozarēs, tai skaitā robotikā, Rēzeknes novada skolēniem jau piecus gadus, un ir izveidojusies jauniešu grupa, kam robotika kļuvusi par sirdslietu. Jāatzīmē, ka bez Rēzeknes novada domes atbalsta tas nebūtu iespējams.
Sacensībās  piedalīties  aicināti studenti, skolēni, amatieri,  kā  arī  ikviens  interesents. Vecuma ierobežojums nepastāv.”

Diāna Selecka

DSC_0012DSC_0112DSC_0106DSC_0020DSC_0095DSC_0088DSC_0060DSC_0031DSC_0042DSC_0120

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0