Rēzeknes novada bibliotēkas saņem akreditācijas apliecības

14.12.2016

Kultūra

13. decembrī Rēzeknes novada pašvaldībā norisinājās Rēzeknes un Viļānu novada bibliotēku darbinieku seminārs, kurā 13 Rēzeknes novada un 2 Viļānu novada bibliotēkas saņēma Kultūras ministrijas akreditācijas apliecības.

Tāpat semināra laikā Rēzeknes novada pašvaldības bibliotēku informācijas speciāliste Valentīna Viša informēja par bibliotēku darba aktuālajiem jautājumiem, savukārt Rikavas pagasta bibliotēkas vadītāja Vilma Poplavska pastāstīja par jauno literātu kopas aktivitātēm Rikavas bibliotēkā, bet Vērēmu pagasta bibliotēkas vadītāja Regīna Volkova kolēģes iepazīstināja ar metodēm, ko izmanto, lai nodarbībās bibliotēkā attīstītu vietējo bērnu radošumu. Draudzīgajā novada bibliotekāru kolektīvā jau daudzus gadus iegājusies kāda sirsnīga tradīcija – jubilāru godināšana, kas neizpalika arī šajā satikšanās reizē.

Pasniedzot akreditācijas apliecības, Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne uzsvēra, ka bibliotēku akreditācija, lai arī sākotnēji varētu likties kā darbietilpīgs un sarežģīts pārbaudījums, tomēr kopumā ir pozitīvs process: “Ieguldītais darbs ir vainagojies ar izaugsmi. Katra bibliotēka uzzinājusi, kā pilnveidot savu darbu un kļūt apmeklētājiem atvērtāka. Par jums un jūsu bibliotēkām no akreditācijas komisijas saņēmām daudz atzinīgu vārdu. Jūs visas esat novērtētas kā profesionālas bibliotēku darba speciālistes, tāpēc šodien, saņemot apliecības, varat būt lepnas par paveikto.”

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas direktore Marija Sproģe, kura piedalījās bibliotēku vērtēšanā, atzina, ka bijusi patīkami pārsteigta, cik daudzas bibliotēkas piedzīvojušas vizuālas pārmaiņas: “Prieks redzēt, ka pašvaldība iegulda līdzekļus un atbalsta bibliotēkas. Galvenais, lai lasītāji nāk, jo tā ir problēma visur, it īpaši lauku teritorijās. Lasītāju skaits nemitīgi samazinās, tāpēc liels prieks par katru jaunu lasītāju. Bibliotēkas jau sen vairs nav tikai grāmatu izsniegšanas punkti. Te notiek gan pasākumi, gan nodarbības, gan lekcijas un daudz kas cits, lai piesaistītu apmeklētājus. Akreditācijas pozitīvais gala rezultāts apliecina, ka jūs savu darbu veicat teicami.”

Akreditācijas apliecības tika izsniegtas: Čornajas pagasta Rāznas bibliotēkai, Dricānu pagasta bibliotēkai, Kaunatas pagasta II bibliotēkai, Lūznavas pagasta bibliotēkai, Mākoņkalna pagasta bibliotēkai, Nagļu pagasta bibliotēkai, Nautrēnu pagasta bibliotēkai, Pušas pagasta bibliotēkai, Silmalas pagasta bibliotēkai, Silmalas pagasta Kruķu bibliotēkai, Silmalas pagasta Ružinas bibliotēkai, Silmalas pagasta Štikānu bibliotēkai, Stoļerovas pagasta bibliotēkai, Viļānu pilsētas bibliotēkai un Viļānu pagasta Radopoles bibliotēkai.

Jāatzīmē, ka akreditācijas komisija vērtēja bibliotēku sakārtotību, krājuma daudzveidību, dokumentāciju, darba un pasākumu plānus, attīstības koncepciju, kā arī bibliotēkas vadītāju saskarsmi ar apmeklētājiem. Pārējās 17 Rēzeknes novada bibliotēkas akreditācijas apliecības saņēma jau pagājušajā gadā, līdz ar to šobrīd 30 novada bibliotēkas ir veiksmīgi akreditētas uz turpmākajiem pieciem gadiem.

Madara Bērtiņa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste