Rēzeknes novada biedrībai ,,Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs” aizvadīta projektiem bagāta vasara

Publicēts 27.09.2016

Laika posms no 2016. gada 1. maija līdz 15.  septembrim Rēzeknes novada biedrībai ,,Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs” bija ļoti aktīva darba periods- pavasarī iestādītas 220 ātraudzīgās eglītes, 80 bērzi un 60 priedes. Nepilnu piecu mēnešu garumā novada jauniešiem piedāvātas visdaudzveidīgākās brīvā laika pavadīšanas un zināšanas papildinošas aktivitātes.

Četru ekskursiju laikā projektu dalībnieki iepazinās ar Latgales vēsturi, apmeklēja trīs bioloģiskās un zemnieku saimniecības, savus talantus attīstīja radošajās darbnīcās. Pateicoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstam, jauniešiem vasarā bija iespēja ciemoties Daugavpils novada zemessargu apmācību bāzes poligonā ,,Meža Mackeviči”, vērot, kā top profesionāli zemessargi, iepazīties ar viņu dienas režīmu un nodarbībām, ar ikdienas pienākumiem, kuru pamatā ir disciplīna, atbildība, spēja pārvarēt visa veida grūtības, prasme strādāt komandā. Bija iespēja nobaudīt zemessargu lauku virtuvē gatavotas pusdienas, pa mežu pārvietoties speciālajā militārajā kravas automašīnā. Īpaši aizraujošas nodarbības mums piedāvāja Daugavpils novada Silenes piedzīvojumu parks. Trīspakāpju alpīnisma trase bija īsts spēka, veiklības pārbaudījums un lieliska apmācība. Pārvietošanās vairāku metru augstumā, pārvarot nopietnus šķēršļus, prasa pietiekoši lielu drosmi un fizisku sagatavotību. Par uzvaru komandās jaunieši cīnījās orientēšanās sacensībās, volejbola un futbola sacensībās, par ko viena no pasākumiem noslēgumā saņēma balvas. Neaizmirstamas emocijas guvām ceļojumā ar kuteri pa Rāznas ezeru. Iepazinām Lubāna ezeru, piedalījāmies ūdens tūrisma centra ,,Bāka” rīkotajā mākslas dienas pasākumā, apmeklējām Eiropas starptautisko leļļu izstādi Preiļos. Kopumā daudz sportojām, dejojām, pētījām Latgales vēsturi, gleznojām. Sezonu noslēdzām siltas saulītes apmirdzētā septembra sestdienā, ceļojot pa Rēzeknes upi ar kanoe laivām.

Projektos piedalījās jaunieši no Feimaņu, Maltas, Sakstagala, Audriņu, Kaunatas, Mākoņkalna un Vērēmu pagasta. No 30. septembra Rēzeknes novada domes 1. stāva foajē būs apskatāma projektu laikā tapušo darbu izstāde. Septiņiem Rēzeknes pilsētas un novada jauniešiem ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) starpniecību bija iespēja apgūt dažādas darba prasmes ESF projekta atbalsta pasākumā ,,Darbam nepieciešamo iemaņu apgūšana nevalstiskā sektorā”.

Par atbalstu projektu realizācijā vissirsnīgāko paldies sakām LR 12. Saeimas deputātam Jānim Trupovniekam, Rēzeknes novada domes Izglītības pārvaldei, NVA Rēzeknes filiālei, Maltas pagasta pārvaldes vadībai un šoferiem, Feimaņu pagasta pārvaldes un pamatskolas vadībai, 2. Zemessardzes novada vadībai un personīgi Diānai Seleckai, z/s ,,Jāņi” saimniekam Jānim Mežinskim, ,,Rāznas līcis” saimniekam Edgaram Teivānam, SIA ,,Baltic Flags” vadītājam Mārim Rumakam, māksliniecei Maijai Gailumai. Par izcilu ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu paldies kafejnīcai ,,Pīlādzītis”!

 

Anna Kudure,
projektu vadītāja

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0