Rēzeknes novada BJSS audzēkne izcīna godalgotas vietas Latvijas jaunatnes čempionāta finālā 64 lauciņu dambretē

13.02.2018

Izglītība

No 8. līdz 11. februārim, viesnīcā MONIKA Centrum Hotel, Rīgā pulcējās 100 labākie Latvijas jaunie dambretisti, kas dažādās disciplīnās un vecuma grupās sacentās Latvijas jaunatnes čempionāta finālā 64 lauciņu dambretē. Rēzeknes novada Bērnu-jaunatnes sporta skolu U-16 vecuma grupā pārstāvēja Neļa Kristīne Malahovska, izcīnot 3. vietu.
Četru dienu laikā sacensības norisinājās klasiskajā, ātrspēlē un ātrajā 64 lauciņu dambretē. Klasiskajā turnīrā 10 labākas Latvijas jaunietes spēlēja pēc riņķa sistēmas katra ar katru divus mikromačus ar apdomas laiku 30 minūtes + 10 sekundes par katru izdarīto gājienu uz partiju katrai dalībniecei. Jau pēc pirmajā kārtām bija skaidrs, ka sešas meitenes var pretendēt uz godalgotām vietām un līdz pat pēdējai kārtai uzvarētājas nebija zināmas. Cīņā par goda pjedestālu pēdējā kārtā Neļa Kristīne Malahovska uzvarēja dalībnieci no Rīgas un pie vienāda punktu skaita ar 2. vietu, bet sliktāka koeficienta, tika izcīnīta 3. vieta. 2. vietu izcīnīja Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas audzēkne Elizabete Norenberga, bet par Latvijas čempioni U-16 vecuma grupā kļuva Dobeles sporta skolas audzēkne Valērija Zarovska.
Trešās dienas noslēgumā un sacensību pēdējā dienā tika izspēlēti divi turnīri ātrspēles un ātrajā dambretē, kur dalībniecēm bija attiecīgi 3 minūtes + 2 sekundes par katru izdarīto gājienu partijai un 7 minūtes + 5 sekundes. Arī šajos turnīros cīņas bija ļoti spraigas un visas meitenes cīnījās par godalgotajām vietām.
Ātrspēles turnīrā Neļa Kristīne Malahovska izcīnīja 3. vietu. Par čempioni kļuva Elizabete Norenberga, 2. vietā ierindojās Valērija Zarovska. Savukārt ātrajā dambretē par čempioni kļuva Valērija Zarovska, 2. vietu ieguva Rīgas 72. vidusskolas audzēkne Jūlija Poļanska, bet 3. vietu atkal izcīnīja Neļa Kristīne Malahovska.
Turnīra noslēgumā visus godalgoto vietu ieguvējus ar kausiem, medaļām un vērtīgām balvām sveica nesen ievēlētais Latvijas Dambretes Savienības priekšsēdētājs Roberts Misāns.
Latvijas finālā iegūtā 3. vieta dod iespēju Neļai Kristīne Malahovskai pārstāvēt Latviju Eiropas un Pasaules jauniešu čempionātos, kuri notiks Bulgārijas pilsētā Kranevo aprīļa un augusta beigās.