Rēzeknes novada diena Kaunatā – mēs savam pagastam, mēs savam novadam!

21.07.2020

Kultūra

18. jūlija rīts Kaunatas ciemā sākās ļoti rosīgi, un diena solījās būt spraiga, radoši darbīga un pārsteigumiem bagāta.
Skanot Rēzeknes novada himnai tika atklāts novada dienu pasākums. Klātesošos uzrunāja Kaunatas pagastu apvienības vadītājs Jānis Aleksāns un Kaunatas pagasta pārvaldes vadītājs Sergejs Bašmakovs. Savā uzrunā vadītāji uzsvēra, ka mūsu novada un pagasta lielākā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu darbību to apliecina. Klātesošie tika apsveikti svētkos un darbošanās varēja sākties.
Ievērojot visus Covic-19 laika noteiktos ierobežojumus, Rēzeknes novada dienas ietvaros notika Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pētnieku kopīgi rīkotā kulinārijas meistarklase "Veselīgs uzturs mūsdienu Eiropas tautu virtuvē, saglabājos tradicionālās saimniekošanas prasmes laukos". Tajā godā tika celta novada saldā bagātība- medus, apvienojot to ar mūsdienu tehnoloģijām- liofilizētām piedevām. Medu piedāvāja Kaunatas biškope Gunta Silkāne, kura nesen iegādājusies iekārtu, lai patērētājiem pasniegtu jaunu produktu- putotu medu. Lai padarītu medus garšu vēl interesantāku, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Pārtikas pārstrādes laboratorijas speciālisti putoto medu apvienoja ar liofilizētām piedevām. Kulinārijas meistarklasē tika rādīts medus pagatavošanas process, katram apmeklētājam degustācijai tika piedāvāts medus ar dzērvenēm. Pasākuma apmeklētāji atzina, ka jaunais produkts ir izdevies gana interesants, tas patiks pat tiem, kam medus negaršo. Tāpat viesi atzina, ka šāda veida produkts varētu kļūt par interesantu Rēzeknes novada suvenīru.
Tāpat meistarklases stendā veselīgo un neparasto ēdienu klāstu papildināja karamele uz kociņa un batoniņš, kas gatavots no kaņepēm. To piedāvāja "Obelisk Farm" no Viļānu novada Dekšārēm.
Kulinārijas meistarklases dalībnieki aktīvi degustēja medu ar piedevām,kā arī piedalījās konkursā par Eiropas Savienību. Kaunatieši un pagasta viesi bija pietiekami erudīti, tāpēc vairums saņēma Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē sarūpētās balvas.
Paldies Intai Rimšānei, Samantai Gailei, Inesei Silickai, Diānai Seleckai, "Obelisk Farm", kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā!
Pēc pasākuma atklāšanas sākās jaunāko futbolistu draudzības spēles, kurās piedalījās Ludzas, Rēzeknes un Kaunatas futbola komandas. Paldies Kaunatas pagasta sporta organizētājam Pēterim Kablanovam.
Par aktivitātēm mazākajiem pasākuma apmeklētājiem rūpējās Kaunatas jauniešu centrs Buras un Kaunatas 1. bibliotēka. Veicot septiņus dažādus uzdevumus, jautrajās stafetēs bija iespēja iegūt pārsteiguma balvu. Te jaunākie pasākuma dalībnieki leca ar maisu, spēlēja florbolu, zvejoja un boulingu spēlēja. Savācot septiņus dažādus zīmodziņus par paveikto, saņēma arī balvu. Tāpat bija iespēja spēlēt dārza spēles un atstāt par piemiņu zīmējumu uz asfalta. Paldies Kaunatas jauniešu centra vadītājai Tamārai Kablanovai un Kaunatas 1. bibliotēkas vadītājai Regīnai Kablanovai.
Muzikālu pārsteigumu pasākuma apmeklētājiem sagādāja kaunatieši Vitālijs Grišunovs, Imants Zagorskis, Inguss Sutins un Valērijs Sprukts.
Diemžēl sakarā ar ierobežojumiem, šovasar Kaunatā nenotika tradicionālais Iļjas gadatirgus, bet bija sarīkota vietējo amatnieku un mājražotāju produkcijas izstāde. Vietējie iedzīvotāji priecēja ar saviem rokdarbiem, te varēja redzēt pērlīšu meistares darbus, koka izstrādājumus, dažādus adījumus un tamborējumus, izšuvumus un floristikas darbus, sapņu ķērājus, pirts slotas un dažādus citus interesantus darbus. Sirsnīgs paldies izstādes dalībniekiem un Kaunatas 1. bibliotēkas vadītājai Regīnai Kablanovai.
Pasākuma apmeklētājiem par godu tika izveidota velo – moto - auto retro izstāde. Izstādē bija eksponēta visdažādākā tehnika - pat no 1940. gada saglabājies Itālijā ražots militārais velosipēds, gan mūsdienīgi velosipēdi. Tāpat varēja aplūkot dažādus motociklus un mopēdus, ar dažiem pat varēja izbraukt. Izstādē varēja aplūkot arī dažas automašīnas, kurās bija iespēja iekāpt un iejusties autovadītāja lomā Paldies izstādes dalībniekiem un Kaunatas tautas nama folkloras kopas vadītājai Sandrai Višai.
Ar radošu pieeju tika izveidota šujmašīnu izstāde, te varēja aplūkot no visvecākajām līdz mūsdienīgām šujmašīnām. Pagasta iedzīvotāji bija aktīvi piedalījušies izstādes tapšanā. Tāpat te notika meistarklases, prezentējot mūsdienīgo šujmašīnu priekšrocības. Ar saviem darbiem izstādē piedalījās Sandra Sutina un Alla Silova. Blakus šujmašīnu izstādei atradās arī foto stūrītis. Šeit apmeklētājiem bija iespēja iejusties tautu meitas un tautu dēla lomā, uzvelkot tautu tērpus. Paldies izstādes dalībniekiem un Kaunatas tautas nama deju kolektīva vadītājai Allai Silovai un Janīnai Kairišai.
Svētku izskaņā vakarā Kaunatas pagasta iedzīvotājiem un viesiem Kaunatas ciemata estrādē skanēja muzikāls sveiciens no Valda un Normunda Štekeļiem.
Kas tie būtu par svētkiem, ja netiktu padomāts par Kaunatas ciemata vizuālo tēlu! Par to paldies Solvitai Meļņičenko un Dacei Zagorskai.
Gatavojoties šiem svētkiem, Kaunatas pagastā tika izveidota radoša darba komanda, kurā tika sadalīti darba uzdevumi un veiksmīgi arī izpildīti. Liels paldies visiem komandas dalībniekiem – Tamārai Kablanovai, Regīnai Kablanovai, Janīnai Kairišai, Allai Silovai, Ērikam Silovam, Pēterim Kablanovam, Veronikai Taukačei, Solvitai Meļņičenko, Dacei Zagorskai, Aivaram Brolišam, Ingusam Trulim par ieguldīto darbu.
Milzīgs paldies visiem pasākuma dalībniekiem. Uz tikšanos Kaunatā!

Ligita Jokste – Bogdanova,
Kaunatas tautas nama vadītāja