Rēzeknes novada domes deputāti tiekas ar Daugavpils novada kolēģiem

31.oktobrī Rēzeknes novada domes deputāti viesojās Daugavpils novadā. Vizīte iesākās ar tikšanos Daugavpils novada domē, kuras laikā tika salīdzināti abos novados īstenotie energoefektivitātes pasākumi, kā arī apspriesti citi būtiski jautājumi sociālajā, izglītības un nodarbinātības jomā. Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs uzsvēra, ka „Daugavpils novads un Rēzeknes novads ir ļoti līdzīgi pēc lieluma, pēc pagastu skaita, kā arī pēc tā, ka novada vidū ir cita administratīva teritorija – pilsēta, tāpēc vizītes galvenais mērķis bija uzzināt, kā notiek teritorijas attīstības plānošana un pagastu pārvaldīšana, lai vērtīgākās idejas varētu realizēt arī pie sevis.”.

Dienas gaitā delegācija apmeklēja arī Marka Rotko mākslas centru, Naujenes novadpētniecības muzeju, iepazinās ar Naujenes pagasta pārvaldes darbu, savukārt noslēgumā devās uz atpūtas bāzi „Vīrogna”, kur norisinājās seminārs „Pašvaldības darba aktualitātes un risinājumi”.

Rēzeknes novada domes deputāti no redzētā īpaši izcēla Naujenes novadpētniecības muzeju un atzina, ka tas ir lielisks stimuls, lai arī savā novadā vairāk domātu par kultūrvēsturisko vērtību cienīgu izvietošanu.

Rēzeknes novada domes deputāti izteica pateicību Daugavpils novada domes priekšsēdētājai Janīnai Jalinskai, novada pašvaldības izpilddirektorei Vandai Kezikai un novada domes priekšsēdētājas vietniekam Arvīdam Kucinam par vizītes organizēšanu, kā arī aicināja Daugavpils novada pārstāvjus apmeklēt Rēzeknes novadu.