Rēzeknes novadā godina Zelta pārus

Publicēts 10.05.2019

9. maijā Lūznavas muižā tika sumināti Rēzeknes novada Zelta pāri – ģimenes, kas viens otram uzticību zvērēja pirms 50 gadiem, tālajā 1969. gadā.

Rēzeknes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Marija Deksne uz pasākumu bija aicinājusi sešus pārus. Vislielākais Zelta pāru skaits – 3 ģimenes, pārstāvēja Ozolaines pagastu. Tika sveikti Albīna un Anatolijs Šļahtoviči, Faina un Pēteris Gleizdi, Tatjana un Maksims Černobrovi.

Ņina un Aleksandrs Maksimovi nāk no Maltas pagasta, Zinaīda un Oļģerts Borisi –no Vērēmiem, bet Marija un Jānis Brokāni pārstāv Ozolmuižu.

Pasākuma dalībniekus uzrunāja Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne, kura teica, ka skatoties uz jubilāriem, saproti, cik svarīgi ir saudzēt un atbalstīt vienam otru: “Grūtākais ir saglabāt attiecības ilgstošā laika posmā. Jūs esat lielisks piemērs sabiedrībai, kā iziet lielu dzīves skolu, būt blakus grūtā brīdī, pārvarot grūtības, dalot uz pusēm bēdas.” Sveikt savu pagastu iedzīvotājus bija ieradušies Maltas pagasta pārvaldes vadītājs Vitālijs Skudra, Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs, Ozolmuižas pagasta pārvaldes vadītāja Velta Runča.

Kāzu jubilārus ar koncertu sveica Rēzeknes novada izglītības iestāžu audzēkņi, īpašs veltījums – dziesma latgaliešu valodā, saviem vecvecākiem Albīnai un Anatolijam Šļahtovičiem bija no mazmeitām Madaras un Helēnas.

Zinaīda un Oļģerts Borisi joprojām ir aktīvi sava dzimtā – Vērēmu pagasta pasākumu dalībnieki, abi piedalās folkloras pasākumos, un uz svētku pasākumu Lūznavas muižā abi bija ieradušies tautastērpos. Jautāti par emocijām šādā godināšanas pasākumā, Zinaīda un Oļģerts atbildēja, ka sajūtas ir vienreizējas: ”Liels paldies par šādu godināšanas pasākumu, īpaši par iespēju dejot valsi- tas bija vienreizēji. Sajutāmies jaunāki. Šādi pasākumi ir vajadzīgi. Paldies! ”

Albīnu un Anatoliju Šļahtovičus bija ieradušies kupls tuvinieku skaits, un viņi sacīja, ka pasākums ir lielisks: ”Lieliskas emocijas! Līdz asarām!”

Jautāti par noslēpumu, kas ļāvis kopā saskanīgi nodzīvot tik daudzus gadus, Zelta pāris Albīna un Anatolijs atbildēja, ka viss ir pietiekoši vienkārši:” Pacietība, sapratne un piedošana. Tie ir galvenie vārdi.”

Diānas Seleckas teksts un foto

1 2 6 7 8 9 10 11 12 14 18 19

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0