Rēzeknes novadā godināja Otrā pasaules kara upuru piemiņu

Publicēts 08.05.2018

8. maijā Rēzeknes novada Ančupānu memoriālā notika atceres pasākums par godu nacisma sagrāvei un Otrā pasaules kara upuru piemiņai. Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne aicināja atcerētos Otrajā pasaules karā kritušos: “Viņi atdeva savas dzīvības, lai mēs dzīvotu, strādātu un mīlētu. 1945. gada maijā visi bija laimīgi, ka karš ir beidzies, ka karotāji varēja atgriezties pie savām ģimenēm. Mēs nedrīkstam aizmirst kara šausmas. Gandrīz katra ģimene tika ierauta karā, liela daļa no tiem, kas aizgāja karā, neatgriezās. Turpināsim iesāktos darbus, turēsim cieņā viņu piemiņu, lai nebūtu kara!”
Godinot kritušos, Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne, Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne, kā arī Audriņu pagasta pārvaldes vadītājs Einārs Aleksandrs Bindemanis un Vērēmu pagasta pārvaldes vadītājs Vladimirs Bistrovs nolika ziedus pieminekļa „Māte ābele” pakājē. Piemiņas brīdī piedalījās arī Audriņu pamatskolas audzēkņi, kuri ar ziediem un dzejas vārsmām godināja kara upuru piemiņu.
Novadā šodien piemiņas pasākumi notika arī Maltā, Garkalnos, Rozentovā, Ozolainē, Kaunatā, Čornajā, Sakstagalā un Audriņos. Rēzeknes novadā šobrīd dzīvo seši Otrā pasaules kara veterāni- divi izgājuši kara gaitas, bet četri cilvēki piedzīvojuši kara šausmas koncentrācijas nometnēs.

Diānas Seleckas teksts un foto

Capture_9.maijs2Capture_9.maijs5Capture_9.maijsCapture_9.maijs3Capture_9.maijs4

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0