Rēzeknes novada iedzīvotāji piedalīsies Eiropas festivālā Francijā

10.03.2011

Kultūra

Rēzeknes novada pašvaldība saņēmusi ielūgumu 30 cilvēku delegācijai piedalīties Eiropas festivālā, kas no šī gada 6. līdz 9.maijam notiks Francijas pilsētā Majenā (Mayenne). Līdz šim Majenas pilsētai ir izveidojusies sadarbība ar Beļģijas, Vācijas, Itālijas u.c. Eiropas valstu pilsētām, taču nav bijis iespēju iekļaut sadraudzības tīklā Baltijas valstis. Tāpēc pirmo reizi uz festivālu tiek ielūgtas pašvaldību delegācijas no Latvijas un Lietuvas.

Rēzeknes novada delegācija izveidota atbilstoši festivāla nolikuma prasībām, balstoties uz Kultūras nodaļas vadītājas, Izglītības pārvaldes sporta speciālista un pagastu pārvalžu ieteikumiem. No katra pagasta dalībai festivālā izvirzīts viens pārstāvis. Tā kā festivāla ietvaros paredzētas dažādas kultūras un sporta aktivitātes, mūsu novadu pārstāvēs dalībnieki, kuri ar labiem rezultātiem kultūras un sporta pasākumos veiksmīgi pārstāvējuši savu pagastu novadā, Latvijā vai ārvalstīs.

Majenas pilsēta segs daļu no transporta izdevumiem (lidmašīnas Rīga-Parīze-Rīga un vilciena Parīze-Majena-Parīze biļetes), kā arī nodrošinās festivāla dalībnieku dzīvošanu ģimenēs. Rēzeknes novada pašvaldība finansēs pārējos transporta izdevumus. Pagastu pārvaldes lūgtas atbalstīt savus pārstāvjus ar komandējuma naudas piešķiršanu.

8.martā tikās kultūras jomu pārstāvošie dalībnieki un vienojās par priekšnesumiem, kas festivālā vislabāk prezentēs mūsu novadu. Jau zināms, ka sporta pasākumu ietvaros dalībnieki no Rēzeknes novada piedalīsies galda tenisa, badmintona un rokasbumbas sacensībās.

Festivāla dalībnieki: Terentijs Smirnovs, Daila Ekimāne, Edgars Teivāns,Ēriks Čudars, Ingrīda Tjarve, Mārtiņš Armuška, Andris Ušpelis, Guntars Namsons, Valda Tutina, Ēriks Silovs, Ligita Meļko, Kristīne Zeltiņa, Elīna Prusaka, Ināra Smirnova, Jānis Macāns, Anna Garanča, Andrejs Petrovs, Arnita Poiša, Artis Butlers, Aija Dundure, Inese Pāvule, Jānis Tukišs, Edgars Ančs, Ivars Igaunis, Sarmīte Strupoviča, Ināra Pleikšne, Ilmārs Dreļs, Ināra Šindarjova, Inta Rimšāne, Igors Derjagins, Zaiga Ivanova.