Rēzeknes novada ielu sarkano līniju plāns

Ielu sarkanās līnijas ir iedomāts koridors, josla, kurā jānodrošina visa ielas infrastruktūra – brauktuve, ietves, grāvji, komunikācijas, apzaļumojums, apakšzemes komunikācijas.
Sarkanās līnijas nosaka Aizsargjoslu likums, kā arī pašvaldības teritorijas plānojums, kurā norādīts, cik plata ir šī josla katrā konkrētajā ielā.
Sarkanās līnijas dažādām ielām var būt atšķirīgas – tas atkarīgs no ielu kategorijas, nozīmīguma, atrašanās vietas. Piemēram, nelielās individuālo dzīvojamo māju rajona ielās šī josla var būt šaurāka.
Ikvienam ir tiesības uz savu īpašumu un īpašuma izmantošanu, bet tās nav neierobežotas. Normatīvais regulējums pilnvaro pašvaldību ar teritorijas plānošanas palīdzību šīs tiesības ierobežot par labu sabiedrības interesēm, un viens no šādiem ierobežojumiem, kas ir būtisks, jo liedz apbūvēt teritoriju, ir sarkano līniju apgrūtinājums.
Ielu sarkanajām līnijām būtu jābūt atzīmētām nekustamo īpašumu dokumentos, taču ne vienmēr tas ir izdarīts. Tādēļ gadījumos, kad iedzīvotāji plāno kādus darbus ielas tuvumā, informāciju par ielu sarkano līniju platumu un atrašanās vietu var uzzināt pašvaldības Būvvaldē.
Tatjana Kārkliniece, Attīstības plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja-kartogrāfe
e-pasts: tatjana.karkliniece@rezeknesnovads.lv, tālrunis: 64607205
Ielu saraksts
Pagastu ielu sarkano līniju plāns