Rēzeknes novada izglītības iestāžu vadītāju seminārā runā par aktualitātēm

28.08.2019

Izglītība

Uzsākot jauno darba cēlienu, 28. augustā Rēzeknes novada pašvaldībā pulcējās novada izglītības iestāžu direktori. Uzrunājot pasākuma dalībniekus, Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra sacīja, ka vasara ir paskrējusi nemanot, un pedagogi varēs uzsākt darbu atpūtušies un smaidīgi.
Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs teica, ka visā valstī, tāpat kā izglītības sistēmā, nemitīgi notiek pārmaiņas: ”Mums visiem jāprot pielāgoties, jāmainās, un jāsāk šis process no sevis. Arī mūsu skolēniem jāmāca nebaidīties no pārmaiņām, bet gan prast atpazīt problēmas un tās risināt, mēģināt bērnus iedrošināt izaicinājumiem, uzdot jautājumus. Mūsu skolēni nav skolu reitingu topu virsotnēs, bet skolotāji strādā ar katru bērnu.”
Pasākumā tika godināti pedagogi, kas šogad devušies pensijā – Bērzgales pirmsskolas izglītības iestādes (PII) vadītāja Olga Jurčenko, kas to vadījusi vairāk kā 40 gadus, kā arī skolotāji, kas šovasar svinēja jubilejas- Silmalas PII vadītāja Jeļena Dzene un Stružānu PII vadītāja Ilze Treikule.
Sveikt pedagogus bija ieradušies portāla Uzdevumi.lv pārstāvji, kas uzteica Rēzeknes novada pedagogus par aktivitāti digitālo prasmju ieviešanā un skolēnus par uzdevumu risināšanu elektroniski. Izrādās, Rēzeknes novada skolēni aizvadītā mācību gada laikā atrisinājuši vairāk kā 250 tūkstošus uzdevumu! Aktīvākās trīs skolas - Maltas, Tiskādu un Nautrēnu vidusskolas, saņēma portāla pateicības. Tāpat tika sveikti pedagogi, kas aktīvi izmanto portāla iespējas mājasdarbu uzdošanā elektroniski – Verēmu pamatskolas skolotāja Ilona Dovidenkova, Gaigalavas pamatskolas skolotāja Ināra Ūzula un Maltas vidusskolas skolotāja. ”Iedomājieties, cik daudz planētas resursu- papīra, tika ietaupīts”, sacīja portāla uzdevumi.lv pārstāvis Normunds Vilciņš.
Diānas Seleckas teksts un foto
skol1skol7skol6skol5skol4skol3skol2